28 Ağustos 2017 0

Birinci Dairede Akne Nedenli Stresden Nasıl Kurtarılır?

Birinci Dairede Akne Nedenli Stresden Nasıl Kurtarılır?

                                                          Endişelenmeyin – çalışması için doğada olması gerekmez!

Stres = akne olduğunu biliyorsun. Ya da en azından sayısız biçimde ona büyük katkıda bulunur.

Hormonlarınızı etkiler, sindiriminizi etkiler, besin maddelerini tüketir ve kan akışını cildinizden uzaklaştırır ve sizi ne vurgulayan şeylerle başa çıkmak için kullanır.

Akne oranını azaltmanın en iyi yollarından biri ellerinizi stres azaltmaktır. Ama aynı zamanda zor da olabilir!

Strese nasıl kapılabilirsiniz? Sıklıkla sizin kontrolünüzde olmadığını hissediyor. Veya çoğu zaman bilinçli olarak farkında değilsiniz gibi.

Genel anksiyete ile uğraşmaktan bu yıl öğrendiğim bir şey hızlı, etkili ve pratik bir ipucuydu.

Nefes al ve rahatla.

Tek gereken şey:

Bir saniye harcayın ve zihinsel olarak vücudunuzu baştan ayağa tarayın ve kaslarınızı fark edin.

Bunların herhangi biri tıkılı mı? Sıkılır? Çok da rahat değil mi? Şahsen bunu yapsam, sıklıkla midem ve çenem sıktığını bulurum.

Biraz gergin kaslar buldun mu?

Devam edin ve onları rahatlatın. Onları bırakın. Onların büyük bir atasözü “iç çekmesine” izin verin.

Bunun nasıl yapılacağından emin değilseniz, bir hüner ilk önce bütün kaslarınızı süper gerginleştirmektir. Hepsi. Yüz ve göz topları bile. Bunu birkaç saniye tutun.

Sonra hepsini tamamen boşaltın. Şimdi görüyorsun?

Sonra, nefeslerinizi fark edin. Uzun ve yavaş mu, yoksa hızlı ve sığ tarafta mı?

Gerçekten emin değil misin?

Önemli değil, ama ne olursa olsun, devam edin ve daha uzun ve daha derin hale getirmek için çaba sarf edin.

Önemli olan, çoğu insan düzgün bir şekilde nasıl bir nefes alacağınızı bilmediğinden, derinize ilk önce göbeğinize solu yağdırmanızdır. Sonra göğsün. Sonra sağdan boynuna ve omuzlarına.

Çoğu insan doğrudan göğsüne atlar! Önce göbeğini doldurun.

Bu işe zaman ayırın. Ne yaptığından emin değilseniz, bir elinizi karnınıza, bir tanesini göğsünüze koyun, böylece bir sonraki elinize geçmeden önce her alana girdiğini hissedebilirsiniz.

Bir kez tamamen teneffüs ettikten sonra, en üstte saymak için basılı tutun ve sonra nefes almanızı sağlayacak kadar nefes alın. Ters sırayla solun … havayı boynunuzdan ve omuzlarından, daha sonra göğsünüzden çıkarın, Ve nihayet karın.

Durulayın ve tekrarlayın.

İşte size sueuper eski bir videom var – ala benim dreadlock günlerim – sana nasıl düzgünce nasıl nefes alacağımızı göstereceğim:

Gerçekten derin nefes alışverişi biraz garip … işyerindeki masanızda yaparsanız fark edeceğiniz gibi dikkat edin.

Fakat bunu özel olarak uygulayın ve sonra öğrendiklerinizi aktarın, böylece normal “günlük bazda” solunum doğal olarak daha derin ve daha uzun sürer (sizi tuhaf görünmene gerek kalmadan).

Bunu yapmak ne sıklıkta

Bunu gün boyunca mümkün olduğunca sık yapın. Hızlı bir vücut taraması yapın ve işler biraz gerginse veya biraz tedirgin hissediyorsanız, derin nefes alın ve tüm kaslarınızı rahatlatın ve işiniz boyunca bunları bu şekilde tutmaya çalışın.

Strese girmediğinizi düşünseniz bile aslında vücudunuzda çok gerginlik hissettiğinizde şaşırabilirsiniz. Bütün bu bilinçsiz stres kendini fiziksel olarak tezahür ediyor.

Birkaç dakika boyunca bunu yaptığınızda ne kadar iyi hissedeceğinize şaşıracaksınız.

Kendimi kaygılı hissetmeye başlarsam, şimdi hızlı bir “nefes alıp rahatla” yaparım ve ya o delikten aşağıya çıkmamı ya da zaten orada olursam kendimle hemen başa çıkabilirim.

Neden Çalışıyor

İşte, vurguladığınız zaman, vücudunuz sempatik sinir sisteminizi harekete geçirir.

Sinir sisteminizin bu kısmı kaslarınızı hafifletir, solunumunuzu sığ yapar, kalbinizi pompalamaya başlar ve sizi ayılarla savaşmaya ve tehlikelerden kaçmaya hazırlar. Cildi ve ekstremitelerinden kan alır ve sindirimi yavaşlatır.

Rawhr

Bu harika. Bir ayı sana saldırdığında. 

Ancak, ne bu günleri stresli şey nadiren aslında fiziksel olarak tehlikeli, bu nedenle bu yanıtı o kadar yararlı değildir. Sürekli olarak orada sıkıştığımızda bize iyilik daha zarar verir.

Buna karşı mücadelenin amacı, bilinçli olarak nefes almak ve herhangi bir kas gerginliğini gidermek ve rahatlatmaktır.

Sempatik sistemin bütün noktası, sizi dövüşmeye ya da kaçmaya hazır olduğunuzdan, derin nefes alıp rahatlatan, onunla tamamen uyuşmaz.

Bu da yukarıdaki işlemin vücudunuzu sizi bu sistemden çıkarması için zorlar ve bunun yerine “parasempatik sinir sistemi” dediği şeyi harekete geçirdiği anlamına gelir. Bu, vücudunuzu (ve cildi) sindirmenize ve canlandırmanıza yardımcı olan “supa chilla” sistemidir.

Yani … eğer daha iyi cilt istiyorsanız ve stresin bir faktör olduğunu biliyorsanız, ancak onunla gerçek anlamda uğraşmak zor zaman geçiriyorsa … Bu ipucunu al ve sık sık yap!

Karar nedir? Bunu okurken, kaslarınızı sıktığınız ve nefes alıp almadığınız (ly?) Gerçekten farkında olmadan? 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.