25 Ağustos 2017 0

Çift Temizlik: Nedir ve Neden Denemelisiniz

Çift Temizlik: Nedir ve Neden Denemelisiniz

 

Yüzünüzü bir kez gece yıkamanın makyajınızı çıkarmak için yeterli olduğunu düşünürdünüz, ancak her zaman böyle değildir. Bazen bir yıkama uzun ömürlü sıvı ruj veya su geçirmez göz kaleminizin izlerinden kurtulamaz. Aşırı geldiği halde, makyaj, kir ve kir lekesinin cildinizin dışına çıktığından emin olmak için yüzünüzü iki kez temizlemeye değer olabilir.

Çift temizlik nedir?

İki kere temizleme, düşüncenize tam olarak uygundur: Yüzünüzü iki kez yıkıyorsunuz. Bu yüz yıkama yöntemi, ağır makyajını kaldırmak için cildi iki kere temizleyecek olan Japonya’daki geyşalar tarafından popülerleştirildi. Board-certified dermatolog, New York’lu Dermatology Associates’in tıbbi direktörü ve Beyond Beauty’in yazarı Dr. Debbie Palmer, “Makyajı çıkarmak için makyajı çıkarmak için yağ bazlı bir karışım kullanıyorlardı.

Neden iki kere temizleyelim?

Muhtemelen her zaman geyşa gibi yoğun bir gizleme makyajı giymiyorsunuz, yüzünüzü iki kere yıkamak, sadece makyajınızın arkasında bıraktığı hurda yığını değil aynı zamanda kirleticiler, aşırı yağ ve ölü cilt hücrelerini de elde etmenizi sağlar. “Cildiniz her dakika 30.000 ila 40.000 ölü deri hücresi salıyor,” diye açıklıyor Erno Laszlo, Brad Caswell, çift temizliği piyasaya yıllar önce tanıtan ilk markalardan biri. “Bu ölü cilt hücreleri hepsi düşmüyor. Eğer doğru temizlik yapmıyorsanız, hepsi geride kalıyor “dedi.

Nasıl temizleyeceksin?

Peki temizleyiciler iki temizlik için en iyi ne işe yarar? Caswell, yağ ve makyajı veya güneşten koruyucuyu çıkarmak için yağlı bir temizleyici ile yüzünüzü yıkamanızı önerir ve daha sonra cildiniz için özel olarak tasarlanmış ikinci bir temizleyici ile takip etmenizi önerir. “Yağ, cildinizdeki kir ve yabancı maddeleri parçalamaktadır. İkinci temizleyici, mürekkep gibi çalışır ve yağa yapışır ve cildinizden çeker “dedi.

Kim temizleyecek?

Çift temizleme yöntemi tüm cilt tipleri üzerinde çalışılmak istenmesine rağmen, Palmer sivilceye yatkın ve hassas cildi kullananların hangi ürünleri kullandığına dikkat etmesini öneriyor. “Dikkatli olmalısın çünkü cildinizi aşırı temizlemek duyarlılık, akne veya kuruluk ile sonuçlanabilir,” diyor Palmer. “Yağ bazlı temizleyicinizin hipoalerjenik, komedojenik olmamasına ve hassas ciltler için mükemmel olduğundan emin olmalısınız.”

OKUYUCULAR -Çift temizliği başlatmaya hazır mısınız? Hangi ürünlerin çalışacağından emin değil misiniz? Aşağıda, başlamanız için birkaç ürün bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.