22 Ağustos 2017 0

Cildiniz İçin Çok Fazla Mı Takviye Alıyorsunuz?

Cildiniz İçin Çok Fazla Mı Takviye Alıyorsunuz?


Her tür cilt ile uğraşırken bütünsel olarak besin eksikliklerine veya hormonal dengesizliğe hitap edersiniz.Ayrıca anksiyete, depresyon, irritabl bağırsak, gıda hassasiyeti, yorgunluk veya stres gibi diğer ikincil semptomları iyileştirmek için de çalışıyor olabilirsiniz.

Bazen cildinizi iyileştirmek için herhangi bir şey yapmak ya da almak istersiniz;

“Sihirli” hap.

Magnezyumun stres azaltma için sakinleştirici bir etkisi olabilir ve adet öncesi sendromu (PMS) olumlu etkiler.Bu sebeple kendinize biraz magnezyum kapsülü edinirsiniz.Sonra hormonlar hakkında okumaya başlarsınız ve başka bir hapa rastlarsınız. Ve sonra başka. Ve yine bir tane daha.

Yakında kendinizi haptan sonra hap kullanıyor buluyorsunuz, ancak istediğiniz sonucu alamazsınız. Belki ilk başta yardımcı olsa da sonradan etkisini kaybetmiştir. Veya sinirlisinizdir, çünkü sivilceleriniz artmıştır.

Çok fazla takviye alıyor olabilirsiniz ya da size faydası olmayan takviyeleri alıyor olabilirsiniz.

Tamamen anlaşılır bir durum. Birisi cildinde sizinle benzer bir deneyime girdiğinde ve belirli bir takviyeden faydalanırsa, bu faydaları siz de istersiniz.

Aklımızda tutmamız gereken şey, her bedenin farklı olmasıdır. Herkes farklı yiyor, farklı yaşıyor, farklı düşünüyor.Birisi olumlu etki alabilir ve siz de yapabilirsiniz. Ancak mutlaka aynı sonucu alacağınız anlamına gelmiyor.

Bir hap satın almadan önce, bir test alın!

Besin yetersizliği

Vitamin veya mineral kafa takviyesi yapmak istiyorsanız doktorunuza bir kan testi yaptırın.Bu, kan seviyelerinizi açığa çıkarır, böylece bir şeyler almanıza gerek kalmaz.

Vitaminler ve mineraller söz konusu olduğunda hiçbir zaman daha iyisi olamaz.

Hormon Testi

Hormonal denge için takviye yapmak isterseniz önce hormonların seviyelerini ve oranlarını görmek için bir tükürük hormonu testi yapın.

Östrojen (estriol, östradiol, estron), progesteron, testosteron, dihidrotestosteron (DHT), androstenedion ve kortizol gibi hormonlara bakabilirsiniz.

NEDEN?

Besin ve hormon seviyenizi bildikten sonra, gerçekten ihtiyacınız olmayan bir takviye almayacağınıza emin olabilirsiniz.

Emin olmadan bir şeyler alırsanız, umduğunuz şeyi yapmadığında veya daha da kötüleştirdiğinde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

 

Sindirim, karaciğer ve emilim

Bir takviye aldığınızda ilk önce karnınıza gider. Düşük mide asidiniz varsa, yiyecek ve ilave maddeler oturup istenenden daha uzun süre fermente edebilir.

İçeri aldığınız her şey işlemesi için karaciğerden geçmelidir. Eğer çok fazla takviye alıyorsanız, bu karaciğer üzerinde biraz stres koyabilir. Veya vücutta bir durgunluk hissine yol açabilir.

Sonra bu ürünler emilim için ince bağırsağınıza geçer.

Bağırsak iltihabı veya besin hassasiyeti, irritabl bağırsak sendromu (IBS), sızdıran bağırsak, çölyak veya SIBO gibi hastalıklarla savaşıyorsanız, absorpsiyonunuz optimal olmayabilir ve ek maddenin amaçlanan etkilerini alamıyor olabilirsiniz.

Vücudunuzu dinleyin

İlacınızdan istediğiniz sonuçları almamaya başladıysanız,mide bulantısı, halsizlik gibi durumlar yaşıyorsanız birkaç hafta boyunca onlardan ayrılmaya çalışın.Ve sonra gerekirse onları yeniden teker teker deneyin,sizi nasıl etkilediğini kaydetmek için bir günlük tutun.

Bağırsağınıza her zaman güvenin ve bedeninizi dinleyin. Bir ek aldığınızda nasιl hissettiğinize dikkat edin. Vücudunuzdaki enerji kaymasının farkında olun.

Zihniniz buna ihtiyacınız olduğuna ikna olsa da, vücudunuzun tepkisi daha önemlidir, özellikle de vücut “hayır” derse.

İyi beslenin

Bazen eksikliği düzeltmek veya belirli bir etki için takviye gereklidir. Ancak bunun yerine vitamin ve minerallerin gıda kaynaklarını kullanabilirsiniz.

Diyet, besin seviyelerini ve hormonları sonsuza dek ek bir katkı olmadan sağlıklı ve dengeli sürdürmenin harika bir yoludur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.