28 Ağustos 2017 0

Cildinize Bakımda Uçucu Yağlar Nasıl Kullanılır?

Cildinize Bakımda Uçucu Yağlar Nasıl Kullanılır?

Söylemek zorundayım … Uçucu yağlar kullanarak SEVDİM ediyorum! Her şey için.

Artık onlara girmeye başladım, daha önce onlara pek fazla dikkat etmediğim için şok oldum.

Sana akne ve cilt iyileştirmesi için uçucu yağların geniş dünyasını ve bunların nasıl kullanılacağını görmekten heyecan duyuyorum. İçeri girelim!

Uçucu Yağlar Nedir? Onların Hakkında “Temel” Nedir?

Adı aslında bir bitkinin “özünü” değil, “özlü” olduğunu değil. Gerçekten çok daha fazlasını açıklayan bu değil!

Ancak, aslında, ne bir bitki tüm farklı işler – renk, koku, temel özellikleri – aromatik bileşikler, fitobesinler, ve organik moleküllerin özel bir harmanına bağlıdır.

Bu, daha sonra, iyi, bitkinin “öz” içeren, oldukça konsantre bir yağlı sıvı içine, genellikle buharla damıtılması yolu ile, bitki elde edilir.

Bu yağların çoğunun kokusunun yanı sıra çoğunun da güçlü sağlık yararları var! Ve pek çok farklı bitki bulunduğundan, neredeyse olursa olsun size yardımcı olacak uçucu bir yağ (kısaca EO) bulursunuz.

Akne, sivilce izleri ve cildi iyileştirmeyi de içerir! Çok temiz!🙂

Onları Nasıl Kullanıyorsunuz?

Uçucu yağlar birçok farklı şekilde kullanılabilir.

Topikal olarak kullanılabilirler – yani cilt yoluyla uygulanır ve emilir.

Uçucu yağları koklamak

Temelde her zaman benim her zaman

Ayrıca onları solunabilir (ya bir dokuya bir damla veya iki tane koyup kokularak veya difüzör kullanarak ).

Ve eğer süper kaliteli yiyecek sınıfı olanları alırsanız, dahili olarak bazı uçucu yağları da alabilirsiniz.

Bu blog yazısında cilt bakımında topikal olarak nasıl kullanacağımız hakkında konuşacağız.

Onları yapıyor olduğunuz bir DIY nemlendiricisine dahil edebilir veya halihazırda bulunduğunuz formüle edilmiş bir nemlendiriciye doğrudan ekleyebilirsiniz.

Bebeğinizi Çözün!

Uçucu yağları kullanmaya başlamadan önce gerçekten bilmeniz ve anlamanız gereken bir şey, bunların çok yoğun ve çok güçlü olmasıdır.

Bu yüzden faydayı elde etmek için birazcık biraz gerekir.

Cildinize uygulanmadan önce ideal olarak ‘ taşıyıcı yağlar ‘ (jojoba, argan veya kenevir tohumu gibi) olarak adlandırılanlara çok fazla seyreltilmelidirler .

Yoksa, cilt tahrişine, hassasiyete ve bazı durumlarda toksisiteye neden olabilirler. Yani akıllı olmalısınız ve doğru dozda kullanın.

Doğru doz nedir?

Toplam nemlendirici veya losyon miktarının% 2’sinden fazlası esansiyel bir yağ (veya farklı uçucu yağların harmanı) olmalıdır. Ve eğer cildiniz hassassa kesinlikle% 1’den fazla değildir.

Nemlendiriciniz 1 onsluk bir şişede (1 sıvı onda 591 damla sıvı var ise), yaklaşık 12 damla EO ekleyeceksiniz. Cildiniz hassassa altı damla.

Biliyorum çok fazla gelmiyor, ama çok güçlüler ki dürüstçe ihtiyacınız olan tek şey var.

Bunun akne hastaları için çok zor olduğunu biliyorum. Sivilce ile ateşle mücadele etmek istemek için çok alışkınızız ve bir şeylerin azı iyi olursa, daha fazla olması daha iyi olmalı!

Fakat bu durumda, bu doğru değil 🙂Sadece soğuk ol bayanlar, ve daha fazla burada daha iyi olmadığını unutmayın.

O Süper Temiz 들을 제외 …

düzgün!

Bazı istisnai yağlar sulandırılmamış anlamına gelen “düzgün” diye adlandırdıkları gibi kullanılabilir.

İki ünlü cilt bakımı EO, lavanta ve çay ağacı yağı, aslında düzgün bir şekilde kullanılabilir. Bununla birlikte, yine de sadece% 2 oranında bir nemlendiricide kullanacağım.

Seyreltilmemiş halde kullanmayı düşündüğüm tek yol, nazikçe bir nokta muamelesi yapmaktır. Ama ben saf lavanta EO’yu asla yüzüme yaymadım.

Akne için En İyi Uçucu Yağlar Nelerdir?

Özellikle cilt, anti-yaşlanma ve sivilce için fayda sağlayan pek çok uçucu yağ var.

Bahsettiğim gibi lavanta ve çay ağacı yağı oldukça iyi biliniyor. Ayrıca tütsü, mür, helichrysum, papatyalar, şelale, sandal ağacı, gül, sardunyum, biberiye, clary ada, limon, neroli ve çok sayıda var.

Her birini detaylı olarak anlatmak bu yazının kapsamı dışındaysa da sizi cilt ve sivilce için google essential oils’e davet ediyorum ve her biri hakkında eğlenceli okumak için davet ediyorum.

Her ne kadar her birinin tüm faydalarını okuduktan sonra tek bir sıkıntı cildinizin bakımına derhal dahil edilmek isteyebilir! Kesinlikle elinden çabucak kurabilir …

Cildinizin türü ve adreslemeye çalıştığınız belirli koşullar için hangilerinin en iyi olduğuna göre daraltın.

Akne için lavanta esansiyel yağıSivilce için peynirTavsiye etmek için sadece bir iki tanesini seçmek zorunda kalırsam muhtemelen lavanta ve tütsülenmişolurdu .

Her seferinde çok fazla kişiyle başlamak iyi bir fikir değildir – bir defada bir tanesini birleştirmek en iyisidir, böylece cildinizin her birine nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz.

EO’ları entegre ederek yavaş ilerlemek istiyorsanız ve cildiniz hassassa, daha da yavaşlamak istiyorsunuz. Unutmayın, bitkisel yağların kullanılması cildi iyileştirmek, cildimizi fazla tahriş edip aşırı hassas hale getirmek değil.

Hangi yağları kullanmaya karar verirseniz, ister cilt bakımında isterse başka türlü, kullanmadan önce her birisini ayrı ayrı araştırıp, kullanmadan önce araştırmanız çok önemlidir, aksi takdirde tehlikeli olabilir.

Bazıları dahili olarak alınabilir, çoğu yapamaz. Bazıları gebelik sırasında kullanılabilir, bazıları gebelik sırasında kullanılabilir. Bazıları seyreltilmemiş olarak kullanılabilir, çoğu yapamaz.

Her yağın, kullanmak istediğiniz şekilde güvenli olup olmadığını öğrenin ve kontrendikasyonları araştırın.

Narenciye bazlı uçucu yağlar cildi daha fazla ışığa duyarlı hale getirebilirÖzellikle cilt bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar: Limon, kireç, greyfurt, bergamot ve tatlı portakal gibi narenciye esaslı uçucu yağlar, cildinizi zaman içinde daha fazla ışığa duyarlı hale getirebildikleri için cilt bakımında (özellikle gündüz uygulaması) kullanılmamalıdır.

Uçucu Yağların Hangi Markaları En İyidir?

Uçucu yağlar seçtiğinizde, kaliteli bir marka seçmek istersiniz. İstediğiniz şekilde çalışmayacak düşük kalitede bir şey ödemenin anlamı yok.

Ayrıca, satın aldığınız her şeyin% 100 saf uçucu yağ olduğundan emin olmak istersiniz. “Parfüm yağı”, “doğada özdeş yağ” veya “parfüm yağı” gibi şişelerde bulunan kelimeleri görürseniz, istediğiniz değil.

Ayrıca bazı uçucu yağların jojoba gibi bir taşıyıcı yağı ile önceden karıştırıldığını göreceksiniz. İstediğiniz veya olmayabilir. Ne etiketini okuduğunuzdan emin olun, böylece ne satın aldığınızı bilirsiniz!

Yüksek kaliteye sahip bazı markalar DoTerra, Aura Cacia, Genç Yaşam, Esansiyel Canlılık ve Dağ Gül Otlaridir.

Çoğu zaman bugüne kadar DoTerra ve Aura Cacia’yı kullandım . İkisini de beğeniyorum. Cilt uygulaması için, Aura Cacia genellikle daha ucuzdur ve yerel sağlık mağazalarında daha kolay kullanılabilir, muhtemelen bununla başlamayı öneririm.

Herhangi bir dahili kullanıma başlayacaksanız DoTerra, gıda güvenli bir tesiste yapıldığı için gidilecek yol gibi görünüyor. DoTerra’dan aldığım her şeyden gerçekten çok hoşlanıyorum.

Aura Cacia akne için uçucu yağlar
Akne için Doctra Esansiyel Yağları

Her iki durumda da, uçucu yağlar almaya başlayınca hızlı bir şekilde farkedeceksiniz … Onlar ucuz değil!

Fiyat, satın aldığınız temel yağa bağlı olarak bir ton değişir, ancak az miktarda uçucu yağ üretmek için çok fazla bitki malzemesi ve iyi kalite maliyeti olduğu unutulmamalıdır.

Her iki durumda da, aldığınız küçük küçük şişeler için gülünç pahalı gibi görünebilirler.

Fakat çok güçlü oldukları için yalnızca bu kadar küçük bir miktara ihtiyaç duyarsınız, size uzun, uzun süre devam edecektir.

Ayrıca, yalnızca bir veya iki ile başlamak ve arzulandığında zamanla koleksiyonunuzu oluşturmak için iyi bir neden.

Şimdilik hepsi bu kadar! Eğlenin ve güvende olun!

Önümüzdeki hafta nihayet kendi DIY nemlendirici reçetemle paylaşacağıma söz veriyorum ve kendim için hangi maddeleri ve EO’ları sopalamaya karar verdiğimi öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.