25 Ağustos 2017 0

Crepey Derisi Nedir ve Neler Yapabilirsiniz?

Crepey Derisi Nedir ve Neler Yapabilirsiniz?

 

Yaşlanmanın en yaygın bulgu belirtilerinden biri, kırışmış bir dokuya sahip gevşek, buruşmuş bir cilt olarak iyi tanımlanan kremsi cilttir. Beverly Hills merkezli plastik cerrah Dr. Harry Glassman ve SkinClinical’ın patentli anti-aging çözümleri hattının kurucusu Crepey cildi, elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmiş cildi ve alttaki dokulara artık yapışmamasını sağlıyor. “Bunu genellikle, kremin kağıdı görünümüne sahip, aşırı kokuların kıvrımları olarak görürsünüz; bu, terimin orijin aldığı yerdir.”

Yaş ve genler, crepey cilt oluşumunda kesinlikle büyük katkıda bulunurken, Dr. Glassman, doğru terapi, yaşam tarzı değişiklikleri ve cilt bakım rutini ile tamamen tersine dönmüş olmasa da krepenin asgariye indirilebileceğini belirtiyor. Krepeliği önleme ve mücadele etme konusundaki tavsiyelerini almak için aşağıda okuyunuz.

Dermstore: Kremalı deriyi nasıl alabiliriz?

Glassman: Derinin dermisindeki iki önemli protein olan kollajen ve elastin kaybından kaşar cilt elde ediyoruz. Bu genetik olarak belirlenir ve sigara, güneşe maruz kalma ve ağırlık dalgalanmaları gibi diğer faktörler tarafından daha da kötüleştirilebilir.

Kremalı cilt alma şansınızı önleyebilir veya en aza indirebilir misiniz? Öyleyse nasıl?

Bunu en aza indirmenin en iyi yolu, yukarıda belirtilen dış faktörlerden kaçınılması ve kayıp kollajeni geri getirirken cilt bariyerinin dökülmesini azaltacak bir cilt bakımı rejiminin uygulanmasıdır.

Kremalı ciltler için tasarlanmış kremler ve serumlar kullanılabilir mi?

Tropikal ürünler cilt bariyeri hasarını onarmak, hidrasyonu geri kazandırmak veya sürdürmek ve derinin metabolizmasını geliştiren cildin mikro sirkülasyonunu iyileştirmek suretiyle kesinlikle yardımcı olabilir.

Crepey cildi ile mücadele etmek için cilt bakım ürünlerinde aramak için en iyi maddeler nelerdir?

Karşılaştığım en dikkate değer unsurlardan birçoğu, Çin ve Japonya dağlarında bulunan ve anelika adı verilen bir bitkinin kökünden türetilen SBD.4 (SkinClinical Extreme Şifacılık ürünlerinde önemli bir bileşen) sinensis.

Crepey deriyi tedavi etmek için ofis içi prosedürler nelerdir?

Kişinin cilt türüne bağlı olarak, mevcut seçenekler, ablatif olmayan lazerle yüzey yenileme, radyofrekans ve / veya PRP (trombositten zengin plazma) enjeksiyonlarıyla mikro lekelenme içerir.

Bu ürünlerin ve prosedürlerin yanı sıra önlemek için ne yapabiliriz?

Çok fazla su içip geceleri en az yedi saat uyuyun. Meditasyon, yoga ve stresle mücadele taktikleri de yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.