28 Ağustos 2017 1

Doğum Kontrol Hapını Bıraktıktan Sonra Aknelerden Kaçının

Doğum Kontrol Hapını Bıraktıktan Sonra Aknelerden Kaçının

Sivilceye sahip birçok kadın için (özellikle hormonal sivilce), doğum kontrol hapı toplam bir tanrı gönderimi olabilir.

Yaptığı şey, doğal hormonlarınızı sağladığı sentetik maddelerle tamamen geçersiz kılmak, döngüsü sabit bir hale getirmektir. Dalgalanmalar olmaksızın, hormonal sivilce tetiklenmek için daha az fırsat vardır.

Bununla birlikte, hepimizin bildiği gibi, doğum kontrol hapı istenmeyen yan etkilere sahip olabilir.

Ve iyi bir yığın kadın için, hapları hayatlarının bir noktasında durdurmak zorunda kalacaklar, çünkü bebek sahibi olmak istiyorlar, artık yan etkilere dayanamıyor ya da sadece onlar gibi hissediyorlar. Üzerinde biraz fazla zaman geçti.

Ancak Hapı Bitirdikten Sonra Neler Oluyor?

Hapları sivilce sonrası

Merhaba. Daha fazla hap lütfen.

Çoğu kadın, daha önce akne ile muzdarip olsaydı, akne tekrar geri gelirdi ve çoğu zaman olduğundan daha kötü oldu. Sonuçta hap, sivilcenin kökenine giden gerçek bir çare değil, sadece bir bant-örtü örtbas etmektir.

Ve bazı kadınlar için, haptan atmak kendi başına sivilceye neden olabilir. Akne ile hiç problem yaşamayan kadınlar, hapı bıraktıktan sonra birdenbire patlak verdi.

Çünkü vücudunuz güçlü sentetik hormonlara o kadar alıştı ki, aniden geri çekildiğinde, vücudunuz artık kendi doğal ritmini “nasıl dinleyeceğinizi” bilmiyor. Bu deli hormonal dalgalanmalara neden olabilir ve lekeler dolu bir istikrar.

Çoğu kadın için, artan koparma doğal olarak durdurulduktan sonra altı ay ila bir buçuk yıl içinde azalacaktır.

Fakat şimdiye kadar akne ile acı çekmiş olan herkes için, bu kabul edilemez derecede uzun bir zaman ve anlaşılır bir biçimde bir çok kadın haptan geri çekiliyor ve sıkışıp kalmış gibi hissediyor!

Peki ne yapmalı? Sonra ciddi bir sivilce koparmadan kaçarken haptan nasıl başarıyla kurtulabilirsiniz?

Hemen Planlayın ve Kök Etmeye Şimdi başlayın

Yapabileceğiniz en iyi şey, sütünüzden çıkmadan önce sivilcenin temel nedenine geçilmesidir.

Hapda değilseniz, hormonal sivilce hormon seviyelerinde dengesizlik oluşur.

Şans eseri hormonlar vücudun geri kalanından bağımsız değildir … Vücudunuza sağlıklı olması için gerekli araçları (besleyici bir diyet, uyku, egzersiz, stres yardımı vb.) Verirseniz doğal hormonlarınızı düzenler ve Daha az koparma görüyorsunuz.

Tabii ki bir kez vücudunuza bakmaya başladıysanız, anında olmaz. İyileşmek zaman alır. Ancak şimdi başlıyorsanız, haptan inmeden önce vücudunuz bıraktıktan sonra çekilme süresine daha fazla sahip olacak.

Hâlâ biraz kopukluk görebilirsiniz, ancak hiç hazırlamadıysanız daha hızlı bir şekilde piste geri dönersiniz.

Daha fazla yardım için, hak ettiğiniz cilde sahip olduğunuzdan emin olmak için sağlıklı bir yaşam tarzıyla yolunuza çıkmanıza yardımcı olacak bir kitap ve kurs kütüphanem var.

Wean Off Hap

Diş hekimliğinde hap atımlarından kaçınmanıza yardımcı olan, başka bir numara da deneyebilirsiniz.

Elbette, daha önce bırakmadan önce bunu okumalıyız!

Temel olarak, soğuk türkten ayrılmak yerine, birkaç ay boyunca haptan atın – tamamen kapalı olduğunuza kadar dozunuzu kademeli olarak düşürün.

Hapları tıraş bıçağıyla veya keskin bıçakla keserek yaparsınız … birkaç ay süreyle bir hapın 3 / 4’ünü, daha sonra birkaç ay 1/2, daha sonra da 1/4 kadar alıp nihayetinde hiçbirini alamazsınız. (Söylemeye gerek yok, ancak bunu yaparken başka bir kontraseptif kullandığınızdan emin olun).

Bunu yapmak vücudunuzun değişimi kademeli olarak kullanmasına olanak tanır ve bu da sizin için fındık sıkma ihtimalini azaltır (genellikle bir sürü hormondan yokluğa gittiğinizde olur).

Konuyla ilgili yıllar önce yaptığım bu videoyu kontrol et, ama daha önemlisi tüm yorumları kontrol et … bu, sütten kesilen kadınlar için bir destek / başarı grubu haline geldi.

Progesteronunuzu destekleyin

Progesteronunuzu destekleyin

Pek çok kadın için, hapı durdurduktan sonra oluşan büyük hormonal dengesizlik, progesteronun östrojen ve diğer hormonlara kıyasla çok düşük olmasıdır.

Bu, vücudunuzun testosteronu kendi sivilcelerine dönüştürerek DHT denilen şekline dönüşmesini öneriyor.

Progesteronunuzu tekrar devreye sokmak önemlidir.

Yardımcı olabilecek bir takviye, B Kompleksidir, çünkü B6 özellikle hapla tüketilir ve B6 progesteron üretimini destekler. ( Thorne Stres B Kompleksini öneririm … bazen ucuz B kompleksleri yardım etmek yerine sivilceleri teşvik edebilir, bu nedenle kaliteli bir yere gitmelisiniz)

Size yardımcı olabilecek başka bir ek vitex  (agnus castus veya chasteberry olarak da bilinir), buna rağmen hapı bitirdikten sonra bir veya iki ay beklemenizi öneririm.

Stres, progesteron üretimine doğrudan bir antagonist olduğundan, stres azaltma tekniklerinde de çok çalışmalısınız.

Ve son olarak, diyetinizde yeterli miktarda sağlıklı yağ tüketdiğinizden emin olun. Düşük yağlı diyetler hormonal denge için yararlı değildir, çünkü vücudunuz aslında yağlardan seks hormonları üretir.

Bir Candida’nın Temizlenmesini Düşün veya En Azından Bir Probiotik Alın

Mutlu bağırsak ilacı sonrası hap sivilce

Hapın yaptığı başka bir şey, bağırsağınızdaki iyi bakterilerin kolonilerine zarar vermektir.

Bu neden önemli?

Bağırsağınız derinize çok bağlı olduğundan vücudun geniş bir yangın kaynağıdır. Vücudunuz ne kadar iltihaplanırsa, akniniz ne kadar iltihaplanırsa.

Bağırsağınızı tekrar dengelemek için 3 hafta boyunca candida temizliği yapmayı deneyebilirsiniz ( Doğal Açık Cilt Academy’nin bir parçası olarak bir candida temizleme programı var ).

En azından, biraz probiyotik takviyeye başlamalısın .

Hasta ol ve olumlu ol

Haptan çıktıktan sonra derinizde hâlâ biraz iniş ve çıkışlar yaşasanız da, bu tekniklerle mega bir kopmadan kaçınmalısınız.

Akne biraz alıyorsanız, sabırlı olun ve olumlu muazzam kalın! Programa ayak uydurursanız, derinizin dönmesini görmeye başlayacaksınız.

Ne de olsa bana en kötü şey, üzerinde olmak istemediğin bir şeye hapsolmuş gibi hissediyorsun. Konunun köküne bakmak ve ne olursa olsun istediğiniz açık cilde sahip olmak çok daha ödüllendirici ve kalıcıdır!

Hapı başarılı bir şekilde atmanıza ve / veya hap sonrası sivilcenizi temizlemenize ne yardım etti?

One Reply to “Doğum Kontrol Hapını Bıraktıktan Sonra Aknelerden Kaçının”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.