29 Ağustos 2017 0

Düşük Progesteron Nasıl Tedavi Edilir?

Düşük Progesteron Nasıl Tedavi Edilir?

Geçen hafta progesteron ve akne hakkında düşük progesteron olup olmadığını nasıl öğreneceğimizi öğrendik.

Bugün, düşük progesteron tedavisi hakkında konuşacağız!

Alt Stres

Progesteronunuzu tekrar yoluna sokmaya yönelik en önemli adımlardan biri, stres seviyenizi düşürmektir. Düşük progesteron neredeyse her zaman kısmen kronik stres nedeniyledir. Çünkü vücudunuz stres hormonlarını progesteron dışına çıkarır.

Bunun aslında kendi takma adı var … “progesteron çalmak”.

Vücudunuz her zaman stres hormonu yapma ihtiyacı duyarsa, doğal olarak progesteronunuzu tüketir. Normal bir biyolojik işlevdir ve işte böyle. Vücutlarımız sadece kısa süreli maçlarda stres altına girmek üzere tasarlanmıştı, ama çoğumuz için var olma durumumuz budur.

Evet, progesteron düşükse, stres kontrolü altında olmak büyük bir şey.

Ayrıca, sadece not etmek gerekirse, stres her zaman sadece duygusal stres değildir, sözü belirttiğimizde düşündüğümüz şey budur.

Yeterli kaloriyi yiyemiyor (ya da belirli yiyecek gruplarını büyük oranda sınırlandırıyor, diyetinizi dengesiz hale getiriyor), çok sıklıkla egzersiz yapıyor, vücuda gelen toksinlerin aşırı yüklenmesi ya da enfeksiyondan korunmak gibi bedensel stres de olabilir .

Kafein de kortizol tetikler, bu nedenle kahveyi bırakmanız gerekebilir.

Magnezyum, B6 ve Çinko

Bu üç besin birlikte çalışır ve vücudunuzun progesteron üretmesi ve hormonal dengede olması için şarttır. Progesteron eksikliği olan bir çok kadın, bu besin maddeleri bulunmadığı için kısmen eksiklik göstermektedir.

Stres, yüksek alkol tüketimi, kan şekeri dengesizlikleri, doğum kontrolü hapı ve modern yemeğimizdeki düşük konsantrasyon bu eksikliklere yol açabilir.

PMS kullandığınızda çikolatayı deli bir kişi gibi istiyor bulabildiniz mi? Çünkü kakao magnezyumda yüksektir!

Bu besin maddelerinden yüksek gıdaları tükettiğinizden veya bunları tamamladığınızdan emin olunması, düşük progesteron, semptomları ve hormonal akne ile gerçekten yardımcı olabilir.

Vitex Çatlağı Berry (Agnus Castus)

Vitex (bazen Agnus Castus veya Chastetree Berry olarak anılacaktır) kadınların jinekolojik dengesizlikleriyle uzun bir geçmişi olan bir bitkidir. Zaten burada ve burada The Love Vitamin hakkında birkaç kez konuştuk .

Vitex herhangi bir hormon içermez; Bunun yerine vücudunuzu doğal olarak uyarır ve destekler ve kendi progesteronunu yumurtalar ve üretir. Progesteronun yapı taşları olduklarından yukarıdaki besin maddeleri ile birlikte almanızı öneririm ve vücudunuzu kendi yapabilmek için destekleyecektir.

Vitex, düzensiz ya da devamsız dönemlere sahip kadınlara yumurtlamaya ve daha düzenli bir döngüye ulaşmalarına yardımcı olma konusunda büyük bir sicili vardır. Vitex ayrıca PMS semptomları üzerinde, özellikle de depresyon, baş ağrısı, akne ve göğüs hassasiyetinde çok olumlu bir etkisi olduğu çalışmalarında gösterilmiştir.

Etkinlik yavaş yavaş başlıyor, bu yüzden sizin için uygun olup olmadığını görmek için en az üç ay boyunca kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Birkaç aydan bir yıla kadar sürebilir ve daha sonra dozu düzenli olarak kontrol edip edemediğinizi görmek için dozunuzu azaltabilirsiniz.

Etkinliği değiştirebileceğinden hormonal doğum kontrolündaysanız Vitex’i kullanmayın.

Biyo-özdeş Progesteron Kremi

Progesteron seviyelerini düşük tutmaları için desteklemenin bir başka yolu, biyolojik özdeş progesteron kremi denemektir. Bazı insanlar bunun sivilcelerine son derece yardımcı olduğunu düşünüyor. Birkaç ay boyunca kullanabilirsiniz ve doğal progesteron üretiminizi “başlatmak” için genellikle yardımcı olacaktır.

Biyo-özdeş hormonlar, hormon benzeri maddeler içeren doğal maddelerden türemiştir. Progesteron durumunda, genellikle yabani otun ürünüdür.

Daha sonra, vücudunuzun doğal hormonları ile aynı molekül yapısına sahip olacak şekilde bir laboratuarda değiştirilirler. Bu, vücudunuz onları alır ve bunları kendi tıpkı sizin gibi kullanır. Genellikle doktorların bürolarında reçete edilen sentetik hormonların aksine bu durum.

Progesteron kremi denemek isterseniz, biyolojik olarak özdeş bir doktordan alabilirsiniz ya da tezgahta satın alabilirsiniz. “USP progesteron kremi” denilen şeyi arayın. USP saflığın standardıdır ve biyolojik özdeş olduğunu gösterir.

Doğal progesteron kremi, yabani fillerden (biyolojik özdeş USP progesteronun yapıldığı) düz disogen içermekte olup aynı şey değildir. Bu benzerdir ve yararları olabilir, ancak vücudumuzun progesteronuyla tamamen aynı değildir.

Tüm doğal malzemelerle bir tane bulmanız da en iyisidir. Birçok progesteron kremleri, çoğu genel amaçlı kozmetik gibi xenoestrojenler içerdiği için anlamsız olan kimyasal dolgular içerirler! BeeYoutiful ve Progestelle , bu kimyasal dolgu maddeleri yerine progesteronu askıya almak için hindistancevizi yağı kullanan doğal seçeneklerdir.

Düşük Progesteron İle İlerleme

Son mesaj, birkaç ay önce bir tükürük hormonu testi yaptığımda progesteronda çok düşük test ettiğimi belirttim. Benimkileri tedavi etmek için günde sadece bir hap Vitex kullanmaya karar verdim ve bunu beş ay kadar yapıyordum. Şimdi uzaklaştırdım.

Ayrıca muhtemelen soruna katkıda bulunan stres seviyelerim ile kesinlikle yardımcı olan üç ay boyunca tatile gittim!

Her iki durumda da, düşük progesteron semptomlarımda neredeyse tam çözünürlük farkettim. Ben daha iyi bir şekilde uyuyorum, dönemimden önce başlayıp başlamış olduğum o büyük noktayı görmedim, göğüslerim hiç ağrıyor. Kendimi çok daha endişeli hissetmiyorum. Işte gidiyorsun

Kadın Hormonal Sivilce Rehberimimi Kontrol Edin

Yukarıdaki seçenekler hakkında derinlemesine bir tartışma istiyorsanız; Onları kullanmanın en iyi yolu; Uyarıları ve düşünceleri, hormonlarınızı harika bir fiyata test etmeyi nasıl yapacağınızı ve çok daha fazlasını içeren e-kitapımızı kontrol edin: Aşk Vitamininin Kadın Hormonal Sivilce Rehberi . Teşekkürler!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.