25 Ağustos 2017 0

Güzel Cilt için 8 Temel Gıda

Güzel Cilt için 8 Temel Gıda

 

Avokado sadece yemek yemiyor! İyi bir biyotin kaynağı olan avokadolar, kuru ciltleri ve kırılgan kılları ve çivileri önlemeye yardımcı olur. Topikal olarak uygulandıklarında, kavrulmuş cildi hidratlayabilirler.

1.801 Evde Telafi Edilenler’den bir ipucu:
Nemlendirici bir maske oluşturun. Meyveyi çukur, kağıt hamurunu püre yapın ve yüzünüzde patlayın. Yağ yumuşatıcı olarak işlev görür. Ayrıca yararlı E vitamini içerir.

Sağlıklı cilde adımınızı atın. Etkileyici polifenol deposu sayesinde cilt dostu içecek listesinde yeşil çay bulunur. Gün boyunca dört bardak için hedefleyin.

Domatesler için ulaşın. Bir Alman çalışmasında, likopen açısından zengin domates hamurunun katılımcıların on haftalık bir süreyle zeytinyağıyla kombine ettiklerinde güneş yanmalarını önlemelerine yardımcı olduğu bulundu. Antioksidan likopenin mükemmel bir kaynağı olmasının yanı sıra, domatesler yüksek karotenoid bir meyve olarak kabul edilir. Bu besinler, serbest radikallerin hücresel hasarını yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

Somon ile yaşlanmayı yavaşlatın. Somon, cildin elastikiyetini artıran bir karotenoid olan astaksantin içerir, bu nedenle daha az ince çizgi elde edersiniz.

 

Çatlak bazı yumurta açın. Protein, serbest radikal hasarına uğramış hücreleri onarmaya yardımcı olur. Tam bir protein kaynağı olan yumurtalar, kuru cilde karşı koruyan vazgeçilmez bir vitamin olan biyotini de içerir.

 

Listesine nar koyun. Topikal olarak uygulandığında, bu antioksidan bakımından zengin meyve, iyileşmeyi hızlandırırken cildin daha fazla kollajen oluşturmasına yardımcı olabilir.

 

Ceviz deneyin. Diyetinize Omega-3 yağ asitleri eklemeyi mi arıyorsunuz, balık yelpazesine değil mi? Ceviz, saçınıza parlaklık kazandıran ve cildin daha pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlayan Omega-3’ün zengin bir kaynağıdır.

Fasülye ile daha iyi cilt yaratın. Bir başka protein kaynağı, baklagiller, serbest radikal hasarına uğrayan hücrelerin onarımına yardımcı olurlar. Sindirim sırasında, protein, amino asitlere, hücrelerin yapı taşlarına dönüşür. Amino asitler cilt hücrelerinin ve kolajenin onarımını ve rejenerasyonunu hızlandırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.