29 Ağustos 2017 0

Hassas, tıkanmış, Kırmızı Cilt ve Rosacea. Neye sebep oluyor? Nasıl Şifalanır?

Hassas, tıkanmış, Kırmızı Cilt ve Rosacea. Neye sebep oluyor? Nasıl Şifalanır?

Akne ile birlikte, aynı zamanda gerçekten hassas, tıkanmış, kırmızı tenden muzdarip misiniz? Belki rosacea teşhisi kondu bile?

Lütfen okuyun …

Aşağıda, Melissa Armstrong adlı gerçek anlamda Bilgili Doğal Açık Cilt Akademisi üyelerinden biridir.

Melissa organik bir klinik estetisyendir ve uzun süreli kistik akne ve rozaseayı iyileştirme üzerine kendi dramatik öyküsüne sahiptir.

Geçmişinin ve günün acısını iyileştirirken çok uğraşmıştı.

Ve şimdi yoluyla onu web sitesi ve Chicago, Illinois yakınında onu süper popüler cilt bakım kliniğinde, o süper insanlar kendini iyileşmiş şekilde cilt koşulları her türlü iyileşmek yardım edebilmek için stoked oluyor.

Melissa, hikayesini özel Akademi forumlarımızda paylaştı ve özellikle hassas, tıkanmış kırmızı deriden ve rozaseadan muzdarip olanlar için çok yararlı öneriler sundu.

Ve ne var biliyor musun? Ona tavsiyeler, onu takip eden Akademi üyeleri için gerçekten büyük bir fark yaratıyor.

Bu yüzden sizinle paylaşabildiğim için çok heyecanlıyım.

Burada, kırmızı, hassas, tıkanmış cildi ilgilendirirken neler olduğunu açıklarken, Melissa’nın sözlerinden doğrudan:

Cildiniz Kızarıklık Yaptığında ve Rosacea İle Yıkandığında Gerçekte Olabilecek Şeyler

Yeni deri hücreleri ve yeni kollajen oluşumu cildimizin en derin katında gerçekleşir. Bu yeni hücreler daha sonra dış görünüşü oluşturmak için gözenek boyunca itilir.

Cildin en derin katmanında bu rejenerasyon süreci sağlıklı ve işleyen bir süreç değilse, o zaman cildimizin görünür görünümü sağlıklı görünmeyecektir.

İşte anlaşma: Kan, cildin kılcal damarlarında içeri ve dışarı akar, bu yenilenme sürecini kolaylaştırmak için yiyecek ve besin maddeleri getirir. Kan dolaşımı veya dolaşımı arttıkça kılcal damarlar genişleyecek ve genişleyecektir.

Tipik vazodilatatörleriniz – yiyecek / içecek / aktiviteler dolaşımınızı artıracak herhangi bir şey içerir: egzersiz, aşırı sıcak / soğuk hava sıcaklıkları, kafein, kahve, alkol, baharatlı yiyecekler vb. Nedenlerin hepsi “alevler” olarak bilinen şeylere neden olabilir.

Cildiniz bu alevlerden birinden sonra uzun süre kırmızı renkte kaldığında, akış düzgün şekilde dolaşmadığı anlamına gelir. Ve bu aşırı durgun kan akışı iltihap için gerekçelerdir. Bu, lekeli, kırmızı, tıkanmış cilt gibi birçok cilt sıkıntısına neden olabilir.

Kılcal damarlar kısa bir süre sonra normale dönerse, bu doğru bir dolaşım yapabildiğini gösteren cilt için iyi bir işarettir.

Cilt ne kadar adil ve tiner olursa, kan damarları ve sinir uçları cildin yüzeyine ne kadar yakın olur. Bu, yıllar içinde daha hassaslaşmış, reaktif bir cilt kıvamına gelme fırsatı verir.

Uygunsuz cilt bakım bileşenleri (yani kimyasal olmayan doğal olmayan maddeler) kullanılarak yanlış bakım yapılırsa, bu özellikle doğrudur. Cildin bu ürünlere kızarıklıkla tepki vermesi hızlıdır, çünkü vücudun kendisini korumak için tepkisel bir tepkidir.

Bronzlaşma kabiliyetine sahip daha koyu veya daha koyu tenli birisi genellikle daha az kızarıklık veya kılcal damarlara sahiptir çünkü ‘pigment’ veya melanin içeren hücreler de korumak için derinin yüzeyine gelir; genellikle kendisini herhangi bir tahriş ve travmadan korumak için Güneş maruziyeti dahil olmak üzere.

Bronzlaşma kabiliyeti, vücudun birçok şeyden, daha çevreyle ilişkili olduğu kadar topikal cilt bakım ürünlerinden daha doğal koruma sağlayabileceğinin iyi bir işaretidir.

Bununla birlikte, daha adil, daha ince cilt türleri o kadar şanslı değildir ki, hiçbir şeyden başka bir korumamız yok!

Dolayısıyla bu, bedensel bir bakış açısından devam ediyor; Cildin nasıl dalgalandığını ve cildin yüzeyini nasıl etkilediğini gösterir.

Cildi iyileştirmek bütünsel bir şeydir. Topikal çözümler yalnızca bir parçasıdır, ancak şifa sürecini hızlandırmak istiyorsanız, şeyleri topikal tedavi etmek çok yardımcı olacaktır.

Şimdi bunun diğer yönü için: gözenek tıkanıklığı.

Bu metodu veya tedavi felsefesini söylediğim gibi öğreten, tüm sektörümde cilt bakım mesleğini profesyonel olarak eğiten bir tane bile bir araya gelmedim – değişen ‘cilt bakımı uzmanlarından’ eğitim aldım.

Öğrenmeye hazır?

Neredeyse her HER ŞEY ürünü tıkanmalar gözenekleri

Cilt bakım endüstrisinde neredeyse her şey gözenekleri tıkar. Ancak neredeyse her etiket, komedojenik değil, gözenekleri tıkamayacak anlamına gelir.

Bu cilt bakımı endüstrisinin en büyük yalanlarından biridir.

Dokümanlar’daki kimyagerlerle eğitim aldım ve bir madde araştırma uzmanıyım, o yüzden beni dinleyin.

Günümüzdeki akne ürünlerinin içerdiği malzemelerin hepsi de ince ve açık gözeneksiz tıkanmalar olduğunu söylüyorlar: antifriz bileşenleri, petrol – petrol kuyularının tabanından – benzin, alkol ve benzeri maddeleri damıtmak ve oluşturmak için aynı işlem. Hassaslaştırıcılar, silikonlar ve en sevdiğim sıvı plastik.

Gözenekler tıkanırsa, yeni cilt hücreleri oluşturmaya çalışan kan akışı yeni kollajen ve yeni cilt hücreleri oluşturamaz.

Böylece yeni rejenerasyon durdu.

Daha sonra cilt eski ölü, mat, kırmızımsı yara dokusunu yakalamaya devam ediyor. Öldüğü için çok güzel veya sağlıklı görünmüyor. Vücudunuzdan çıkıp gözeneklerinizden çıkması gerekiyor.

Tracy’yi izlerseniz şansınız, SADECE bu zararlı içerikleri içermeyen organik maddeler veya ürünler kullanıyorsunuz demektir.

Dolayısıyla, vücudunuzun en dış kısmını (yani cildinizi) iyileştirme yolunuz üzerindesiniz, çünkü bir kez kimyasal dolgu uygulamanızdan vazgeçerseniz, kendisini iyileştirmeye çalışmaya başlayabileceğiniz cilde sinyal gönderirsiniz.

Ancak bu zararlı kimyasal cilt bakım ürünlerini daha önce kullandıysanız ve derinizde kızarıklık varsa, gözenekleriniz eski maddelerle tıkanmış ve cildiniz eski şeyleri sıkıştırıyorsa yeni cilt hücrelerini yenileyemezsiniz ve cildin iyileşmesini istersiniz.

Sıkışan kızarıklık kolajene zarar vermeye başlayacak ve dediğim gibi gözenek yara izi veya sivilce yara izi yaratacaktır. Ya da her ikisi de. Hangisini istemiyorsun

Yani. Kızarıklığın olduğu gözle görülür tıkanmış gözenekleriniz var mı, yoksa kızarıklığın nerede olduğu ortaya çıkıyor mu?

Eğer öyleyse, cildinizde çok fazla iltihaplanma var ve senden çok fazla TLC’ye ihtiyacı var.

Bunun ilk adımı, cildin doğal hidratasyon bileşenleri (örn. , Tracy’nin önerdiği jojoba yağı) kullanarak sulanmasını sağlamaktır.

Bununla birlikte, eğer cildiniz şimdiye kadar hasar görmüşse, saf malzemelerinizi cildinize uygulamak bile başlangıçta yetersiz olabilir.

Unutmayın, artık kendi başında nasıl düzgün çalışacağını bilmiyor. Bu, doğal hidrasyon uygulamaya başlarsanız, hala sıkışmış ve yaralı kalmış olabileceği anlamına gelir. Sizden, eksfoliyasyon şeklinde daha fazla yardıma ve daha fazla sevecen yönlendirmeye ihtiyaç duyuyor.

Yine de fırçalamak istemiyorum. Fırçalama herşeyi kesinlikle kötüleştirecektir. Ovma gerçek bir pul pul dökme değildir ve cildinizi yaralı ve hasarlı tutar.

Gerçek eksfoliyasyon, geçmiş hasarlardan kurtulurken hücre yenilenmesini ve yeni yaşamı işaret eder ve bu nedenle, ne kadar hassas olursa olsun, tüm cilt tipleri için enzim öksürme özelliğini önemle tavsiye ederim.

Herkes farklı cilt koşullarına göre farklıdır, ancak cildin daha fazla hasar görmeden tekrar pul pul dökülmesi için iyi bir başlangıçtır. Gerçek topikal cilt iyileştirme sürecine başladığını söylüyorum.

Enzim Ezmesi … .. Gizli Anahtar

Yani bunu sarmak için:

Herkesin ihtiyaçları biraz farklı olmasına rağmen … genelde, kırmızı, hassas, tıkanmış rosacea’ya yatkın cilt veya bunların herhangi bir kombinasyonu için Melissa cildinizi enzimlerle pul pul dökmeyi önerir.

Bu ne anlama geliyor? Enzimler nedir? Onları nereden bulabilirim? Onları nasıl kullanabilirim?

İyi sorular, ve sana bu soruların cevaplarını söyleyince bir dahaki sefere kadar biraz uçurumdan vazgeçeceğim.

Melissa’nın önerdiği belirli bir enzim maskesi türü var ve Akademi forumlarındaki her türden peepler onu denemiş ve bu konuda delirmişti.

Görünüşe göre, kullanmaya başlayanların hepsi cildin çok daha az kızıl ve hassastır ve çok daha az tıkalı olduğunu açıkça ortaya koymuşlardır.

Ne olduğunu öğrenmek için bir dahaki sefere kadar bekle …

Kucak dolusu sevgiler,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.