25 Ağustos 2017 0

Her Periyi Değerlendirebilen 10 Retinol Krem ve Serum

Her Periyi Değerlendirebilen 10 Retinol Krem ve Serum

 

Retinol, bugün raflarda yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinde bulunur. Peki bu kadar etkili yapan bu süper popüler madde hakkında ne düşünüyorsunuz? Scotchdale Cilt ve Kanser Merkezi’ndeki kurul onaylı dermatolog Joseph Machuzak, M.D., “Hem retinol hem de Retin-A cildi yumuşatmaya yardımcı olan, dokuyu ve hatta ince kırışıklıkları iyileştirebilen çok etkili eksfoliyanttır” diyor. “Ayrıca, doğal anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahipler ve bu özellikler yaşlanan ciltteki hasarın tersine çevrilmesine hizmet ediyor.”

Dr Machuzak, en iyi sonuçları elde etmek için, ince kırışıkların görünümünü azaltmak, koyu lekeleri aydınlatmak ve genel olarak cilde daha taze bir görünüm kazandırmak için retinol ürünlerinin tutarlı, günlük kullanımını önermektedir. Ancak ciddi değişikliği etkilemek sadece iyi bir krem ​​veya serumdan daha fazlasını gerektirir. “Bol miktarda su ve biber, ıspanak ve havuç gibi antioksidan bakımından zengin sebzelerle sağlıklı, dengeli, az yağlı bir diyet her zaman yardımcı olacaktır” diyor, çünkü yemek yiyerek vücuttaki serbest radikalleri ve iltihap kimyasallarını azaltmaya yardımcı oluyor. . Ayrıca, beta-karoten, A ve C vitaminleri gibi antioksidan takviyeleri ve yaşlanmayı hızlandırabilen deride belirgin zararlı etkilere sahip sigarayı önlemeyi öneriyor.

Retinolle hangi ürünlerin iyi çalıştığını sorduğunuzda, bu üç ürünün eksfoliyant, antioksidan ve güneş kremi tavsiye ediyor. Retinoldere ek olarak, glikolik asit ve salisilik asit, cildi pürüzsüzleştiren, koyu renk lekeleri aydınlatan ve lekeleri ve kopmaları kontrol eden etkili eksfoliyanterlerdir. Alfa-lipoik asit, vitamin C ve yeşil çay özütü, çevredeki ciltte ve kirleticilere karşı serbest radikallere güçlü bir dengi sağladığı için göz kulak olmaları için mükemmel bir antioksidandır. Güneşe gelince, Dr. Machuzak, cilt kanserine karşı koruma ve güneşin yaşlanma etkilerini en aza indirgemek için çinko oksidi ve titanyum dioksiti en az 30 aktif madde olduğu sürece halen en iyi aktif maddeler olarak görüyor.

Machuzak’ın tavsiyesi üzerine, editörlerimiz tarafından önerilen en iyi 10 retinol ürünü burada bulabilirsiniz.

 

 1. Avène Retrinal 0.1 Intensive Cream 

As an anti-aging moisturizer with a high concentration of vitamin A, this cream helps visibly reduce the appearance of wrinkles, leaving you with younger-looking skin. It also contains a pro-elastin peptide that tones and firms your complexion as it fills in fine lines and wrinkles.

 

 

 

2. SkinMedica Yaş Savunma Retinol Kompleksi 1.0

Bu tedavi, ciltlerinde zaten bir retinol ürünü kullanmaya alışkın olanlar için idealdir. Yaşlanma noktaları ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirgeyerek pürüzsüz, daha gençleşmiş bir cilt yaratır. Ve sürekli kullanımla, daha hızlı hücre yenilenmesini de teşvik eder.

 

 

 

3. Obagi Retinol 1.0

Yaşlanma belirtilerini çevre saldırganlarından uzak tutun ve bu% 1 retinol solüsyonuyla daha parlak ve genç görünümlü bir cilt ortaya çıkarın. Ayrıca sıkılık ve elastikiyet sağlamak için jojoba yağı, shea yağı ve C ve E vitamini içerir.

 

 

 

4. Replenix All-trans-Retinol Düzeltici Serum 3X

Sağlıklı bir dozda retinole ek olarak, bu serumda ayrıca, serbest radikal hasarını nötralize etmek, koyu lekeleri azaltmak ve cildi daha fazla hasardan korumak için yeşil çay polifenolleri bulunur. Bir CiltveYuzbakimi.com incelemesi, birkaç ay içinde olumlu sonuçlara vardığını ve iki yıl boyunca krem kullandığını söyledi.

 

 

5. SkinCeuticals Retinol 1.0 Maksimum Güç Rafineri Gece Kremi

Sorunlu ya da foto-hasarlı ciltler için, bu gece kremi, sağlıklı hücre yenilenmesini teşvik eder ve yaşlanmanın görünümünü azaltmak için kollajen üretimini artırır. En iyi sonucu elde etmek için haftada yalnızca birkaç kez kullanın.

 

 

 

6. PCA Skin A & C Sinerjik Serumu

PCA’nın aktif botanik, vitamin ve eksfoliyantlarının güçlü kombinasyonu ince çizgiler, kırışıklıklar ve yaşlanma noktaları için gelişmiş bir retinol serumu oluşturur. Ayrıca hiperpigmentasyonun azaltılmasına yardımcı olan alfa-arbutin, kojik asit ve meyan kökü içerir.

 

 

7. Peter Thomas Roth Retinol Füzyon PM

% 1.5 mikrokapsüllü retinol ile bu ürün, C vitamini ve E vitamini ile kombine ederek cilt yenileme sürecini teşvik eder. Retinol duyarlı ciltli bir DermStore.com incelemesi, cildinin ek kuruluk ya da kızarma olmaksızın tolere ettiği tolere ettiğini söyledi.

 

 

 

8. Dr. Dennis Gross Cilt Bakımı Ferulik Asit + Retinol Parlaklık Çözümü

Cildiniz sıkıcı ya da yorgun görünüyorsa, bu retinol ve ferulik asit kombinasyonu narin çevreleyen cildi canlandıracaktır. Retinol ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltırken, ferulik asit güçlü antioksidan koruma sağlar. Salisilik ve azelaik amino asitler, sivilce izlerinin ve hiperpigmentasyonun ve yaş hasarının görünümünü en aza indirgemek için bearberry özü ile çalışırlar, söğüt kabuğu özleri iltihabı yatıştırır.

 

 

9. Paula’s Choice RESIST Yoğun Kırışıklık Onarımı Retinol Serumu

Retinol ve antioksidanların özel bir karışımı ile bu retinol serumu ayrıca meyan kökü özü ve yosun özleri içerir ve cildi aydınlatır, güçlendirir ve yeniler. Sonuç, daha genç görünen cilt ve ışıltılı bir cilttir.

 

 

 

10. Exuviance Süper Retinol Konsantresi

Bu% 1 retinol konsantresi ile teninizi sıkı bir şekilde sıkılaştırın ve kırışıklıkları daha genç bir cilt için doldurun. Retinol ve neoglukosamin, hücresel rejenerasyonu teşvik etmek ve görünümünüzü dönüştürmek için birlikte çalışır. Artı, hem parfüm, hem de yağ içermez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.