29 Ağustos 2017 0

İşte Cilt Türünüz Nasıl Belirlenir ve Bakılır.

İşte Cilt Türünüz Nasıl Belirlenir ve Bakılır.

Normal

Nasıl Anlaşılır:  Bir çok koparma yaşarsınız. Cildiniz yeni ürünler ya da hava değişikliklerine olumsuz tepkiler vermeye eğilim göstermez. Yüzünüzün bütün gün nemini sürekli nemlendirmeniz veya lekeler oluşturmanız gerekmediğini hissediyorsunuzdur. Cildiniz sağlam, minimal çizgiler ve kırışıklıklar ile.

Cilt Bakımı İpuçları: Şanslısın! Normal cilt ile duyarlılık, kuruluk veya yağlılık hissi neredeyse yoktur. Cildiniz birçok içeriği tolere edebilir, yani güzellik ürünleriyle sert bir şekilde oynayabilir ve tam olarak sizin için neyin işe yaradığını bulana kadar temizleyiciler, nemlendiriciler ve maskeler ile deneyler yaparak eğlenebilirsiniz.

Dermstore Tavsiyesi:  Sarhoş Elephant Virgin Marula Lüks Yüz Yağı

Yağlı 

Nasıl Anlaşılırsiniz:  Cildiniz her zaman parlıyor gibi görünüyor. Büyük olasılıkla, lekelenme kağıtlarına veya matlaştırıcı tozlara yabancı değilsiniz. Makyaj ve cilt bakım ürünlerinin istediğiniz gibi giyilmediğini görebilirsiniz.

Cilt Bakımı İpuçları:  Yağlı cilt ile parlaklık kontrolü en çok endişe kaynağıdır. Bulunmakla birlikte yağlı cilt sahip olmanın yararları (gibi  daha az kırışıklık! ) , Sen mineral yağ, vazelin ve alkol gibi maddeler kaçınmalıdır. Yağlı ciltler için “komedojenik olmayan” etiketli ürünler, gözeneklerinizi tıkamazlar. Yağsız nemlendiriciler en iyi arkadaşlarınızdır ( evet, yine de nemlendirmek gerekir! ), Aynı zamanda kimyasal soyguncular ve kil maskeleri de vardır. Gözlerinizin kurumasını , telafi etmek için daha fazla yağ üretmelerine neden olabileceğinden , yüzünüzü aşırı yıkamayın .

Dermstore Tavsiyesi:  SkinCeuticals, Clay Masque’ı Aydınlatır

Kuru / Susuz

Nasıl Anlaşılır:  Kuruluk ve kurutmanın aslında iki ayrı endişesi vardır , ancak çok benzer belirtilere sahiptirler. Bunları cildinize nasıl tanımlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Kuruluk deride yağ eksikliğinden kaynaklanır. Belirtileri inceltmezlik, hassasiyet, kaşınma ve çatlaklar içerir. Yaşam tarzı ve çevresel faktörler veya kronik bir durum (egzama veya ilgili durumlar söz konusuysa) neden olabilir.
  • Dehidrasyon, cildinizin yeterince nem tutmaması sonucudur. Cildiniz sıkıştığında cildiniz sıkı olabilir, kağıt haline getirilebilir veya küçük, ince çizgiler gösterebilir.

Cilt Bakımı İpuçları:  Kuru ciltlere bakmak için, özellikle de ellerinizi yıkadıktan veya banyo yaptıktan sonra, her gün birkaç kez zengin bir nemlendirici uygulayarak nem sıkıştırmak isteyeceksiniz. İyileşmeye yardım etmek için evdeki havayı sıcak ve nemli tutmaya çalışın. Sert sabunlar veya narenciye yağları veya bir çok koku içeren ürünler kullanmaktan kaçının.

Öte yandan cildiniz kurutulursa, yağ bazlı ürünler cildinizin durumunu daha da kötüleştirebildiğinden, su bazlı ürünler arayın. En önemlisi, her gün yeterince su içtiğinden emin olun!

Dermstore Tavsiyesi:  Sunday Riley Tidal Aydınlatıcı Enzim Suyu Kremi

kombinasyon 

Nasıl Anlaşılır: Sahip  olduğunuz cildin türünü bulmakta sorun yaşıyorsanız, muhtemelen kombinasyon. Cildiniz belli bölgelerde kuru, başkaları da yağlı mı? Kombinasyon derisi, yağlı bir T-bölgesi (alında kalan şerit ve burun altındaki çizgi) ve yüzün geri kalanında kuru veya normal deri ile kolayca tanımlanır.

Cilt Bakımı İpuçları:  Alkol bazlı ürünler gibi yağlı ve kuru cilde sahip olduğunuz maddelerden uzak durmak istersiniz. Kombine cildi olan oyunun adı dengedir. Sorun alanlarını lekelerle ayırın ve toneri veya dengeleyici kremi cildi düzleştirmek için kullanın.

Dermstore Tavsiyesi:  PCA Cilt Besleyici Toner

Sivilce eğilimli

Nasıl Anlaşılırsiniz:  Sık sık kopmalara (ya da hiç gitmeyenleri görüyorsanız), muhtemelen sivilceye eğilimli bir cildiniz var demektir. Bu, gözeneklerinizin kolayca tıkanma eğilimi gösterdiği, beyaz saçlılara, siyah uçlara veya püstüllere diğer cilt tiplerine göre daha hassastır. Yağlı veya kuru cilde sahip olabilirsiniz ve sivilceye meyilli olabilirsiniz.

Önemli Not: Cildinizdeki lekeler mutlaka akne olmayabilir. Aslında, akas gibi semptomlara neden olabileceğinden, rosacea adı verilen ortak bir deri endişesi genellikle “yetişkin akne” olarak bilinir. Bu durumun diğer belirtileri arasında yıkama, belirgin kan damarları, kalınlaşmış cilt ve batma ya da yanma sayılabilir. (Bu cildinize daha çok benziyorsa bunun yerine “Hassas” bölümüne atlayın.)

Cilt Bakımı İpuçları:  Akne tedavisi için özel olarak formüle edilmiş temizleyicilerin yanı sıra, kopmaları en aza indirmeye yardımcı olacak eksfoliyantlar ve nemlendiriciler kullanın. Mevcut patlamaları travmadan korumak için yüzünüzü hafifçe temizleyin ve sivilceleri tedavi etmek ve hafifletmek için topikal jel kullanın. Salisilik asit, kil, benzoil peroksit veya retinol gibi sivilce ile savaşan maddeleri arayın .

Dermstore Tavsiyesi:  Glytone Hafif Jel Temizleyici

Hassas

Nasıl Anlaşılır:  Hassas ciltlere genetik, alerji veya çevresel faktörler neden olabilir . Bu cilt tipinin belirtileri şunları içerir:

  • Kolayca kızaran cilt
  • Sık rastlanan döküntüler ve yumrular
  • Cilt bakım ürününü kullandıktan sonra sıkışarak veya yanarken
  • Parfümün olumsuz tepkisi
  • Kuru, pul pul, tahriş olmuş cilt yamaları

Cilt Bakımı İpuçları:  Hayır, buna gerek kozmetik seçerken dikkatli olun size tahriş, kızarıklık, batma daha yatkın olduğunu gibi, yanma veya akne döküntülerini. Alkol veya antibakteriyel maddeler gibi kokuları ve tahriş edici maddeleri kullanmaktan kaçının. Daha az katkı maddeli ürün arayın ve yatıştırıcı, iyileştirici veya anti-inflamatuar özelliklere sahip ürünleri arayın.

Dermstore Tavsiyesi:  İlk Yardım Güzellik Ultra Onarıcı Krem

Olgun

Nasıl Anlaşılır:  Herkesin cildi aynı yaşta değil, işaretler oldukça evrenseldir. Burada buruşukluk farkedebilir veya genç yaşlarınızdakinden daha fazla kuruluk fark edebilirsiniz. Daha olgun ciltler için, sarkma, koyu renk lekeler, donukluk ve dehidrasyon fark edebilirsiniz.

Cilt Bakımı İpuçları:  Olgun cilt, geçmişteki ve gelecekteki hasarları gidermek için gelişmiş cilt bakımı gerektirir. Kolajeni artıracak, aynı zamanda çevre saldırganlarına ve hücre döngüsüne karşı da koruyabilen, restoratif tedavilerle yaşlanmayı önleme rutini oluşturmak için yanlış zaman yoktur .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.