28 Ağustos 2017 0

Koltukaltı Folikülitini Doğal Olarak Nasıl Verebilirim?

Koltukaltı Folikülitini Doğal Olarak Nasıl Verebilirim?

Dolayısıyla, yüzümdeki cilt hayatımda (bence aldığım astaksantin nedeniyle olduğunu düşündüğüm en iyi) en iyi şey olsa bile, koltuk altlarım için de aynı şeyi söyleyemem.

Bir gün iyi fikirlerim yok (bence), her iki koltuk altından bir miktar küçük, kırmızı, rashy türünden patlamalar patladı.

Çekici değildi.

Ve gitmeyecekti.

Koltukaltı Folikülitini Doğal Olarak Nasıl Verebilirim?

Bahsedilen çirkin koltuk altından. Birkaç tüy kaçırmıştı.

Ciddi bir şekilde usturaya yakma eğiliminde olmamıştım, ama ona yenik düştükten sonra bir gün içinde yok oldu. Bu parlak kırmızının üzerinde bir haftadan fazla asılı kalmıştı, görünüşte solmayan bir yer vardı!

Memnun kalmadım.

Normalde çok umurumda değil … yani, koltukaltların. Kılıflı bir gömlek giyin ve bir gün arayıncaya kadar arayın.

Ama yaz olmanın ve özel bir tankın üst giyen olmasının ve şu anda bol miktarda kol vermenin gerekli olduğu düzenli fitness ve yoga derslerine gideceğim … iyi, birazcık yapmamı istemeye başladım:

Bu yüzden bir çözüm bulabilmek için internetten aldım.

Yani ben oldukça eminim Folikülitti

Her şeyden önce, kalıcılığı göz önüne alındığında, bunun sadece tahta değirmende yanma tahrişi olmadığını düşündüm. Kendimi folikülitle teşhis ettim.

Yüzde veya sırtta veya göğüste ortaya çıkarsa sivilce ile sıkça karşılaşılan bir durum olduğundan, son zamanlarda folikülit hakkında blogda yazmıştım .

Aradaki fark, folikülitin, yabancı bir bakterinin deriye girmesi ve bir enfeksiyona neden olmasıdır. Akne, cildinizde doğal olarak bulunan bakterilere aşırı tepki veren vücudunuzdur (ve bir sürü başka şey de bu basit sürümüdür).

Neyse – rashy görünüm, konumu ve uzak gitmiyordu olmasından kaynaklanmaktadır, bu folikülit olmalıdır karar verdi.

Benim çukurlar kendine yuva yapmaya karar benim jilet bıçağı üzerine asılı bir sinsi bakteri Orada olmalı!

Koltukaltı Folikülitini Doğal Olarak Nasıl Verebilirim?

Kirli iyi bir suçlu

Şimdi çözümler için:

Üzerine Çay Ağacı Yağı Atın (Ve Lavanta)

Yani, temel olarak, istila eden bakterileri öldürmek istiyorsunuz. Bunu yapmanın doğal bir yolu, güçlü antibakteriyel özelliklere sahip uçucu yağların kullanılmasıdır.

Şimdi, en uçucu yağlar seyreltilmemiş olarak kullanılmamalıdır ( daha fazla bilgi için uçucu yağlarım makaleme göz atın ), ancak bazıları şeyleri değerlendirmek için düz olan yağlar düz olarak kullanılabilir.

Çay Ağacı Yağı Koltuk altı Foliküliti

İyi bir çay ağacı yağı, en antibakteriyel uçucu yağlardan biridir ve seyreltilmeden kullanılabilir.

Bu yüzden kendinize bir şişe alın ve bir pamuklu bezle 6 ila 10 damla damlatın ve o bebeği zavallı az kirli koltukaltılarınızın her tarafına vurun.

Ayrıca , inceltilmemiş olarak da kullanılabilir ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için (ancak çay ağacı kadar güçlü değildir, bu yüzden bu uygulama için kendi başına kullanmam.) Birkaç damla lavanta esansiyel yağı ekledim .

Aslında esas kokuyu iyileştirmekti … bazı insanlar çay ağacı yağı kokusunu almaz, ama kesinlikle sevmiyorum. Lavanta kenarını kapar!

Her neyse, bunu günde iki kez yapın.

Çay ağacı yağı ve lavanta eşyasını yapmaya başladıktan sonra, bir buçuk haftadan fazla bir iyileşmenin olmamasından sonra darbeler ertesi gün solmaya başladı diyebilirim! Yaşa!

Tırnak bıçağını değiştir

İstediğiniz sonraki şey (veya belki de ilk) tıraş bıçağını değiştirmektir.

İlk önce bu karmaşaya giren tıraş bıçağınız büyük olasılıkla, bu yüzden cildinize bakteri üreterek sokmak istemiyorsunuz.

O yüzden o adamı içeri sok ve güzel, yeni bir keskin al!

Tıraş ettiğiniz miktarı azaltın ve nazik olun

Her gün tıraş cildi iyileşirken maalesef çok fazla tahrişe dönüşecektir … Emici olacağını biliyorum, ancak her üçüncü veya dördüncü günde tıraş ettiğiniz miktarı azaltın. Ya da geçici olarak tamamen durun.

Yani, hey … koltuk altı kolların herhalde harika görünmüyor.

Tıraş yaptığınızda, mümkün olduğunca nazik davranın. Sabun veya tıraş kremi kullanın ve tıraş makinesini mümkün olduğunca az geçirerek cildinize hafifçe kaydırın (bu keskin tıraş bıçağı yardımcı olacaktır!)

Buna karşı değil, saç büyümesinin yönü ile traş etmeyi de deneyin.

Ve son olarak, koltuk altlarını tıraş etmeyi, duştan çıkmadan önce yaptığın son şeyi yapana kadar sakla. Ilık su ile iyi bir ıslatma foliküllerin açılmasına yardımcı olur ve saçları daha az tahrişle kolaylıkla çıkarmanızı sağlar.

Deodorantı Durdur

Normal deodorantınızın cildinizi de rahatsız edebileceğini düşünüyorsanız, bunu bir süre durdurun.

Ancak panik yapmayın – çay ağacı yağı ve lavanta şampiyonu yeni deodorantınızdır ve sizin için kokuyu kontrol eder.

Nefes alan gömlek giyin

Yaz ve tank üstleri mümkünse, bölgedeki tahrişi azaltmak için en iyi seçimdir. Olumsuz yönü, rudolph çukurlarını tüm ihtişamlarıyla gösterdikleri.

Her iki durumda da, pamuk gibi doğal, nefes alabilen kumaşlar en iyisidir.

Endişelenme – Berrak olacak!

Dediğim gibi, çay ağacı ve lavanta rutini başlattıktan ve aynı zamanda bu diğer taktikleri benimsedikten sonra folikülit hemen temizlemeye başladı ve geri dönmedi!

Her şeyin yoluna girdiğini hissettikten sonra, emin olmak için yukarıdaki rutinin birkaç gün boyunca devam ettiğinden emin olun! 🙂

Hiç koltuk altı folikülitlerinden muzdar oldunuz (veya sadece korkunç bir tıraş bıçağı)? Eğer öyleyse, ona nasıl davranıyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.