28 Ağustos 2017 0

Makyajı Nazikçe ve Doğal Olarak Çıkarın

Makyajı Nazikçe ve Doğal Olarak Çıkarın
Makyajı doğal olarak çıkarmak için

Makyajı kaldırmak, şimdiye kadar yaşadığım en eğlenceli şey!

Kimyasal çıkarıcı kullanmadan yüz makyajını nazikçe ve doğal olarak nasıl kaldırırım, anlaşılır bir şekilde çok şey kazanıyorum.

Geçmişte tavsiye etmiş olduğum bir yöntem Jane Iredale Magic Mitt gibi çok ince bir mikrofiber bezi kullanıyor . Tek yapmanız gereken bezin ıslanması ve hafifçe yüzünüze masaj yapması ve makyajı yalnızca suyla kaldırmasıdır.

Bu kötü bir yöntem değildir ve birçok insan onu sevmiştir. Hala bunun kimyasal makyaj temizleyicilerden daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Magic Mitt sevgilisi, eğer işe yararsa onu kullanmaya devam edin!

Bununla birlikte, son bir yıldır dış cilt bakımından çok şey öğrendim ve özellikle cildiniz akne veya kızarıklık gibi dengesizlik varsa, herhangi bir mekanik eksfoliyasyon yapmayı artık açıkça tavsiye etmiyorum.

Mekanik eksfoliyasyonla, cildin en dış tabakasını çıkarmak için her tür sürtünme veya fırçalama eylemi kullanmayı deniyorum. Ve, iyi, Magic Mitting üzgünüm, nazik bir şekle sahip olsa bile bu kategoriye girer.

Bunun nedeni elle eksfoliyasyonun cildin bariyerini inceltmesidir (özellikle  günlük manuel eksfoliyasyon) ve bu da su kaybına yol açar . Cildiniz kurutulduğunda ölü deri hücrelerini ve diğer önemsiz maddeleri gözenek içine sürüklemeye başlar ve cilt dengesizliğine yol açar.

Bunun yerine, yapılacak en iyi şey, papaya enzim maskeleri gibi enzim eksfolasyonuyla eksfoliye edildi ve her gün üçüncü veya dördüncü gündür … her gün değil.

Bu, o fırçalama hareketi olmadan ölü cildin üst tabakasını nazikçe yutar ve bunu her gün yapmamanız halinde cildin inceltilmesini önlersiniz.

Her neyse … makyajı kaldırmak için …

Peki, daha sonra Makyajımı Nasıl Kaldırırım?

Bu durumda Magic Mitt’i artık tavsiye etmiyorsam, o zaman ne öneririm?

Yüz oluşturmanız çok yapışkan değilse, çiğ ve pürüzsüz bal gibi nazikçe doğal bir yüz yıkayarak yıkamanızı öneririm .

Makyajınız inatçılıysa, önce çözmek için yağları kullanmanız gerekir.

Öyleyse, seçtiğiniz bir yağı alın . Sonradan nemlendirmek için kullandığınız ile aynı olması gerekmez. Jojoba , herkesin makyaj temizleyicisi olarak kullanması için iyi bir seçim olacak, ancak size kalmış.

Bu yüzden elinize birkaç damla yağ koyun ve göz makyajınızı giyiyorsanız yüzünüze ve gözlerinizin üzerine silmeniz yeterlidir. Çözmek için bir iki dakika oturmasına izin verin ve daha sonra balını kullanarak yıkayın.

Hâlâ kapalı değilse, kalan önemli kalıntıları almak için ikinci kez balla yıkayın. Göz makyajını silmek için bir pamuklu bez gerekebilir (veya Magic Mitt’i kullanabilirsiniz!).

Ve sonra cildinizi kurutmadan önce nemlendiricinizi veya cildiniz için iyi bir yağ ekleyin . İşte bu kadar!

Doğal makyaj çıkarma konusunda ipuçlarınız nelerdir? Senin için en iyi iş nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.