25 Ağustos 2017 0

Nihayet Yüzünüze Dokunmayı Durdurun

Nihayet Yüzünüze Dokunmayı Durdurun

Yüzünüze sürekli dokunduğunuzda yaşanan sorun, potansiyel olarak makyajınıza bulaşmanın yanı sıra, kir ve bakteri elinizden çekerek gözlerinize kirli, tıkanmış gözeneklere yol açtığınızı söylüyor, diyor Elizabeth Tanzi, Capital’in kurucusu ve yöneticisi Lazer ve Cilt Bakımı ve Washington DC’deki George Washington Üniversitesi Tıp Merkezi’nde dermatoloji bölümüne bağlı klinik profesör. “Yüzünüze ait olmayan, gün boyu elimize geçen bir çok kimyasal ve tahriş edici madde var” Tanzi diyor. “Ellerdeki ve parmaklardaki tüm yağlar ve enkaz gözenekleri tıkayarak kopmalara neden olabilir.”

Neyse ki, sürekli iletişimini durdurmak için birkaç numara var. İlk adım, diyor Shamban, bunu yaptığınızı anlamanız ve ardından durdurmak için önlem almak. “Bazen bu gerçeği anlamak kadar kolay olabilir” diyor. “Bazen dişlerini fırçalamak, dişlerini dişine dökmek veya bir yoga pozu yapmak gibi başka bir davranışın yerini alabilirsin.”

Ve eğer bir seçici iseniz, anlamsızca cildinizin kusurlarında – kir ve bakteri transferine daha zararlı bir davranış olan – normalde var olan bakterilere izin veren deri bariyerini bozduğuna inandın Tanzi, deride daha derinlere nüfuz ederek kopmaya neden olduğunu belirtti. Ayrıca, uzun vadede daha fazla hasar görebileceğiniz, aldığınızda yara izi riski daha yüksektir. Bu alışkanlığı kırmak açıkçası dokunmadan daha zordur, bu yüzden bazı durumlarda Shamban beyine sıfırlamaya yardımcı olması için ağız yoluyla ilaç kullanılması gerektiğini söylüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.