29 Ağustos 2017 0

Probiyotikler ve Akne: Ultimate Guide

Probiyotikler ve Akne: Ultimate Guide

Birçok durumda, akne en azından kısmen bağırsaktaki sorunlara kadar geri dönebilir ve sivilce tedavisi için probiyotikler alarak yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri olabilir.

Siz vücut yüzlerce trilyon bakteri içeriyor. Çoğumuz bakterilerin kötü bir şey olduğunu düşünüyoruz, ancak vücudunuzun (ve özellikle bağırsağınızın) aynı zamanda sağlığınız ve refahınız için kesinlikle gerekli olan iyi bakterilerden oluştuğunu düşünüyoruz.

Bağırsaklarınızdaki iyi bakteri, yiyeceklerinizi sindirmenize ve besin maddelerini emmeye, bağışıklık sisteminizi yükseltmenize ve kötü bakterileri yemenize yardımcı olur. Ayrıca ishal, kabızlık, IBS, laktoz intoleransı ve sızdıran bağırsak gibi sindirim konularından kaçınmanıza yardımcı olurlar.

Bağırsağınız dengede olduğunda, iyi bakterilerin kötü adamları yaklaşık 5 ila 1 arasında sayması gerekir, ancak bu olmazsa kötü bakteri bir dizi bağırsak sorununa neden olabilir – ve vücudumuz bütünsel olduğundan sorunlar köklenebilir Oradan vücudun geri kalanına gidin ve harap edin.

Cilt özellikle bağırsaklarla bağlantılıdır ve zayıf bir bakteri dengesi derideki iltihaplanmayı teşvik edebilir. Akneli birçok insan için, bu oranın bağırsakta sabitlenmesi cildinizi temizlemek için çok büyük bir yol kat edebilir.

Ayrıca, yiyeceklerinizi çok daha iyi absorbe edebilir ve kullanabilir ve vücudunuzu daha güçlü hale getirebilirsiniz – bu da (sağlıksız gıdalardaki şımartmak, uykuların gecelerini atlamak vb.) “Taciz” ile uzaklaşabileceğiniz anlamına gelir. Kırmak.

Bağırsakta İyi Bakteriler Niçin Üzerinden Daha Fazla Geliyor?

Doğum kontrol haplarının kullanımı, doğumda miras, sürekli olarak sağlıksız ve şekerli gıda seçenekleri – fakat büyük olanı antibiyotik kullanmaktır.

Antibiyotikler tüm bakterileri iyi ve kötü bir şekilde yok eder ve kötü bakterilerin büyümesi ve iyi adamlardan daha fazla olması için mükemmel bir fırsat verir. Onları ne kadar çok sürebilirseniz ve antibiyotik daha güçlüse, o kadar çok hasar yapılır.

Çoğumuz hayatımızın bir noktasında antibiyotik kullandığından elbette talihsizdir. Ve çoğumuz sivilce için antibiyotik verildi, bu sivilce, bağırsağa zarar verdiğinden sıklıkla sivilceleri daha da kötüleştiriyor.

Sadece bildiğiniz gibi – eğer antibiyotik almak zorunda kalırsanız, hasarı önlemek için rotasyondan sonra ve sonrasında her zaman yüksek potensli probiyotik aldığınızdan emin olun!

Peki bunu nasıl düzelteceğiz?

Bağırsak sorunlarının düzeltilmesi karmaşık olabilir, ancak bunun özü bağırsağınıza daha iyi bakteriler katmaktır, böylece sonunda kötü niyetlerin sayısından fazladır.

İyi bakterileri kendi başına almaya başlayabilirsiniz ve kesinlikle yardımcı olmalıdır – ancak, bir süre boyunca, bu işlemi hızlandırmak için iyi bakteri eklerken kötü adamlardan bazılarını öldürmeye çalışabilir ve bunun için yer açabilirsiniz. Iyi bakteriyel koloniler oluşturup canlanırlar. Bununla yardım istiyorsan, candida programımı kontrol et .

Her iki şekilde de – probiyotikler alarak bağırsağınıza iyi bakteriler ekleyebilirsiniz – bu da bir takviye ya da canlı, yararlı bakteriler içeren bir yiyecek demektir  . Ya da her ikisi de. Neşeli olan o kadar çok.

Fermente gıdalar, diğerlerinin yanı sıra yoğurt, kefir, lahana turşusu ve kombucha gibi şeylerdir. Bu gıdaların ticari versiyonları genelde canlı yararlı bakterilerin hiçbirini içermez veya içermez ve cesaretinizi düzeltmek için bunları terapötik bir araç olarak kullanacaksanız, kendi gıdalarınızı hazırlamalısınız.

Yıllar geçtikçe, farklı probiyotik gıdalar hazırlamak için birkaç ders hazırladım. Kefir , yoğurt , lahana turşusu , kimchi , fermente edilmiş çeşnikler ve pancar kvası ile ilgili eğitimlerime göz atın .

Daha pahalı olmayan yöntem olsa da, daha az zaman harcayan bu, probiyotik takviyeleri almaktır; bu da makalenin geri kalanı ile ilgilidir!

Probiyotik Ekte Teslim Edilecekler

Vücudunuzda bakteri olduğu için hemen hemen birçok probiyotik takviyesi vardır! Ve tüm probiyotikler eşit yaratılmamıştır. Az söylemek çok karışık olabilir.

Ne ararsın?

1. Bakteri Sayımı

Milyarlarca CFU

Probiyotik takviyeleri daima ürünün içerdiği CFU’ların miktarını (koloni oluşturan birim anlamına gelir) belirtmektedir. Her gün kullanım için, en azından günde 10 ila 20 milyar CFU eşdeğerini almak istiyorsunuz. Tedavinin başında terapötik bir doz olarak daha fazla almaya karar verebilirsiniz.

2. Ekte Bulunan Bakteri Türleri

Lacto- & Bifido.jpg

Bağırsağınıza, ayrıca probiyotik takviyede de faydalı faydalı bakterilerin tonları vardır.

Probiotik bakteri cinslerine (örneğin bifidobakteryum), türlerine (örn. Longum) ve soyaya (ör. HA-135) göre sınıflandırılır. Bağırsağa kadar her farklı tipte vücuda çok farklı işlevler ve efektler olabilir.

Bu nedenle, probiyotiklerinizde çok çeşitli bakteri almak iyi bir fikirdir. Tüm yumurtalarınızı bir bakteri sepetine koymak istemezsiniz.

Her gün sağlık ve esenlik için, en azından bu yaygın ve iyi araştırılmış bakteri türlerini içeren bir probiyotik aramak istiyorsunuz:

  •  L. acidophilus, L. casei, L. bulgaricus, L. fermentum, L. thermophilus vb. Gibi probiyotiklerde sıklıkla bulunan Lactobacillus (L.) .
  • Bifidobakteryum (B.)  – çoğunlukla probiyotiklerde B. longum, B. bifidum, B. infantis, B. hayvanis vb. Şeklinde bulunur.

IBS veya kronik maya enfeksiyonları gibi spesifik bir sindirim sorununuz varsa, doktorunuzun veya doğal proteininin, bu problem için etkili olan çok özel bir bakteri türünü önerdiğini görebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla akne ile mücadelede özel olarak bilinen bir gerginlik yok! Sadece bir gün keşfedileceğini umabiliriz.

3. Ürünün Kalitesi

Enterik Kaplama

Probiyotik takviyeleri ile ilgili sorun, hayatta olan bakterileri içermesidir. Bu da bakterilerin ölebileceği anlamına gelir (sana göre işe yaramaz!). Düşük kaliteli ürünler, boğazına girene kadar belirtilen CFU’nun% 50’sinden fazlasını içerebilir.

Aslında onu cesaretinize indiren bakterilerin miktarı epeyce şeylere bağlıdır ve şu şu küçük kandırmacaların hayatta kalmanızı sağlayacak şansınızı nasıl en üst düzeye çıkarabileceğiniz:

  • Vade bitiminde veya “raf ömrünün sonuna kadar” minimum CFU sayısının garanti edildiğini söyleyen eklere bakın. Çoğu kez takviyeleri, CFU miktarının imalat sırasında garanti edildiğini söyleyecektir, ancak bu, şişeyi başlattığınızda öleceği anlamına gelebilir.
  • Çoğu zaman, probiyotikler, şişeye buzdolabına ihtiyaç duymadıklarını söylemedikçe soğutulmaya ihtiyaç duyar (seyahat etmediğiniz sürece buzdolabında tutmak iyi bir fikirdir). Onları satın aldığınız sağlık mağazasından buzdolabında tuttuğundan emin olun, aksi takdirde paranızı boşa harcamayın. E-postayla size gönderilmek zorunda kaldıysanız, genellikle çok fazla katliam yaptırmadan bir ya da iki güne dayanabilirler, ancak yaz aylarında gönderilirse bir buz paketine ihtiyaç duyabilirler.
  • Enterik bir kaplamaya sahip takviyeleri araştırın veya bir şekilde salınımının geciktirildiğini veya mide asidine dirençli olduğunu belirtin – bu, bakterilerin sisteminizden aşağı doğru ilerledikçe korunmasına yardımcı olur ve canı cesaretinize ayırma şansını artırır
  • Bir probiyotik markasıyla ilgileniyorsanız, satın almadan önce şirketi araştırın; Kaliteli üretim yöntemleriyle saygın olduklarını kontrol edin.

Probiotik Markalar Ben Tavsiye Ediyorum

Yıllar geçtikçe birçok farklı probiyotik aldım ve çalıştığım markalardan bazılarını tavsiye ettim. Örneğin , kaliteli bir takviye olan HMF Forte , naturopath’tan bir öneri olarak geldi.

Bununla birlikte, bu yazı için ConsumerLab’ın probiyotik raporunu inceledik; kalite için birkaç farklı probiyotik markasını tarafsız bir şekilde test ettiğini ve karşılaştırdığını iddia ediyor.

Bunlar, testlerine ve yukarıdaki kriterlere (en düşük CFU’lardan en yüksek CFU’ya) dayalı olarak tavsiye etmeyi seçtiklerim şunlardır:

EbookPage Beyaz Uzay Şey


EbookPage Beyaz Uzay Şey

PB 8 Probiotik sivilceBeslenme Now’s PB 8

Servis başına 14 milyar CFU, 8 farklı lactobacillus suşu ve bifidobakteryum suşu. Süt, soya ve gluten içermez. Soğutulmuş olursa iyi olur.

Bu enterik kaplama yok, ancak ConsumerLab üzerinde denetler, büyük değerlendirmeleri vardır ve Amazon’da bir numara satıcısıdır. Ve gerçekten fiyatı yenemiyorsun. 30 günlük arz için fiyat 6.24 $ ya da günde 20 cent geliyor.

EbookPage Beyaz Uzay Şey


EbookPage Beyaz Uzay Şey

Doğanın Bounty Probiotic 10 sivilceDoğanın Bounty Advanced Probiotic 10

Hizmet başına 20 milyar CFU, 10 farklı lactobacillus suşu ve bifidobakteryum suşu. Gluten ve maya ücretsiz. Soğutmaya ihtiyaç duymaz. 30 günlük arz için fiyat günde 0,35 $ veya 0,35 dolara geliyor.

EbookPage Beyaz Uzay Şey

EbookPage Beyaz Uzay Şey

EbookPage Beyaz Uzay Şey


EbookPage Beyaz Uzay Şey

Yeniden Yaşam Kritik Bakımı sivilceReNew Hayat Boyu Kritik Bakım

Kapsül başına 50 milyar CFU, 10 soy lactobacillus ve bifidobacterium suşu. Enterik kaplamalı. Mandıra, buğday ve glütensiz. Soğutulmuş olursa iyi olur. Ürünün fiyatı, 30 günlük arz başına 26,60 dolar, günde 0,88 dolar gelir.

Yenileme Hayatının aynı zamanda, düşük ve yüksek potensli ürünler (15 milyar ila 200 milyar CFU arası) ve özellikle maya enfeksiyonları gibi kadın sorunlarının tedavisi için olanları içeren farklı probiyotikleri vardır.

EbookPage Beyaz Uzay Şey


EbookPage Beyaz Uzay Şey

Yaşam Bahçesi ProbiyotiğiGünlük Yaşam Bahçeleri Dr. Formulated

Bu, çok iyi bilinen ve saygın bir markanın probiyotiklerin mac babasıdır. Bunlara dikkat et çünkü onlar güçlüdürler.

Kapsül başına 90 milyar CFU, 15 farklı bakteri türü. Gluten, süt ve soya bedava. Vejetaryen. Soğutmaya ihtiyaç duyuyor. Gerçi enterik kaplama yok. 30 günlük arz için fiyat 34,99 $, günde 1,12 dolardan fazla.

Yaşam bahçesi ayrıca farklı amaçlar için ve farklı CFU’larda geniş bir probiyotik yelpazesi sunmaktadır. Oldukça popüler olanı Primal Savunma probiyotik hattıdır .

EbookPage Beyaz Uzay Şey


EbookPage Beyaz Uzay Şey

Probiyotikler ne zaman alınmalı ve diğer hususlar

Hiç kimsenin cevabı bilmediği yönündeki bir soru, probiyotik almak için en uygun zaman gıda ile mi, yoksa karnında mı?

Ben, cesaretinizi yeniden doldurmak isterseniz, probiyotikleri boş bir midede almaya inanıyorum. Probiyotiklerin yiyeceklerini sindirmenize yardım etmesini istersen onları yiyecekle al.

Göz önünde bulundurulacak başka bir şey de, probiyotikleri ilk kez kullanmaya başladığınızda, bağırsağınızdaki kötü adamlarla savaşa giden tüm bu bakterileri tanıtıyorsunuz demektir.

Bu sizi ilk başta çok iyi hissettirmeyebilir. Probiyotiklere ilk başladıklarında, özellikle bağırsaklarının çok işe ihtiyacı varsa ya da bu kadar çok canlı bakteri almaya alışkın değillerse, insanlar genellikle daha fazla sindirim semptomu ve genel halsizlik duygusu bildiriyorlar.

Bu bir iki hafta sonra ortadan kaybolacaktır, ancak bunu birlikte önlemek istiyorsanız (veya reaksiyon sadece çok güçlü ise), küçük bir dozda probiyotiklerle başlayıp yola kadar çalışmanız iyi bir fikirdir. Birkaç gün veya hafta sonra tam doz.

Bunu başarmak için, probiyotik kapsülleri açabilir ve bir seferde biraz toz alırsınız (bir içki içmek veya gıdaya serpilir). Ya da daha düşük CFU içeren bir ek ile başlayabilir ve daha sonra daha yüksek bir CFU ürününe geçebilirsiniz.

Bu, karşılaşabileceğiniz “detoks” semptomlarını önemli ölçüde azaltabilir veya ortadan kaldırabilir.

Probiyotiklerinize size herhangi bir fayda sağlayıp sağlayamayacaklarını görmek için en az 3-6 hafta süreyle koşturun. Bir süre sonra, herhangi bir fark yarattığını düşünmüyorsanız, farklı suşlar içeren farklı markaları denemekten veya daha güçlü probiyotik hale getirmekten korkmayın. Herkesin bağırsakları farklıdır ve farklı şeylere ihtiyaç duyar – probiyotikler çoğu zaman sizin yerinize gelen bir şey elde etmeden önce bir kaçını denemeniz gereken şeylerden biridir.

Ve sizin için çalışan bir şey bulduğunuzda, ne kadar sürdüreceksiniz? Senin sorumluluğu, ama bağırsağın – cildin üst kısmında kalması için her zaman günlük probiyotik (ya da canlı fermente gıdalar) almanın zarar vereceğini düşünmüyorum.

 Probiyotikler ve akne ile ilgili ipuçları, hileler veya görüşler? Sizin için gerçekten iyi çalışan bir marka buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.