28 Ağustos 2017 0

Sert Toplama ve Deri Toplama Nasıl Durulacağı İle İlgili Öneriler

Sert Toplama ve Deri Toplama Nasıl Durulacağı İle İlgili Öneriler

Toplama, benim için büyük bir problemdi ve bunu şu şeyler ile neredeyse tamamen sınırladım. Cildim hala% 100 değil, fakat büyük bir gelişme gösterdi ve artık neredeyse fazla seçmem. Beynim dökülmesini biraz organize etmeye çalıştım, umarım açıktır!

1. Seçtiğinizde Not Alın

Neredesin? Ne yapıyorsun? Nasıl hissediyorsun? Ne tür şeyler düşünüyorsun? Toplama başlamadan önce ilk işiniz nedir?

Elimi cildimden geçirip darbelere maruz kaldım.

Bunu kabul ederek, bunu yaparken kendimi yakalamamı ve kontrolden çıkmadan önce kaydırmamı kolaylaştırdı.

En kötü zamanımın TV izlerken olduğunu fark ettim, özellikle yoğun bir şey izliyordum ya da bir şey hakkında endişeli ve stresli davranıyordum.

Tetikleyicilerini anlayabilir misin bakalım. O halde gerçekten varolmaya ve bu durumlarda bilinçli ve uyanık olmaya çalışın ve bazı yaratıcı önleyici önlemler bulmaya çalışın.

TV izlerken ellerimi meşgul etmenin yollarını buldum. Banyo aynasını seçerseniz, yapışkan notalar koyun. Parlak değildi bu yüzden bile benim aydınlatma ayarlanmış.

2. Tetikleyicilere İlişkin Olarak, Anksiyete / OKB türü Kaynaklara Bakmayı Tavsiye Ediyorum

Kesinlikle herkes için böyle değil, ama bu kesinlikle benim için bir faktördü. Ben cildimin hayatımda daha mutlu olduğum zamanlarda daha iyi olduğunu fark ettim ki hep vurgulamamış olan kimyasal / hormonal etkiler yüzünden düşündüm.

Ama şimdi fark ettim ki bunun büyük bir kısmı, mutlu olduğumda çok (ya da hiç) seçmediğim oldu.

Kaygılarımı, takıntılarımı / zorlayıcılarımı, stresimi ve kendime olan merhametimi belirterek bulmacanın büyük bir parçasıydı.

3. Hasar Hakkında Düşünme!

Bana yardımcı olan bir diğer şey, öğrenmenin ne kadar kötü yapıldığını düşünmekti. Temel olarak bakterileri ve kirleri gözeneklerinize itiyor, bu da elbette sivilce daha da kötüleşiyor.

Bunun gerçekten farkında olmaya çalıştım ve yüzümde deriye giren ellerimdeki tüm kir ve mikropları düşünerek beni parçalamaya başladı.

Şimdi, cildime dokunarak kendimi yakaladığım anda yüzümü yıkarım (sadece yumuşak bir bez / sünger / yüz fırçası ve su veya süper hafif bir temizleyici ile).

Bunun yerine bilinçli olarak toplama alışkanlığımı iyi cilt bakım alışkanlıklarıyla değiştirmeye çalıştım. Bu yüzden yüzümü yıkayıp biraz yağ ya da bir maske ya da gül ya da cildim için iyi bir şey yapacağım.

Yine de yüzünü yıkamakla abartma. Tabii ki da rahatsız edecektir ve yüzümü mümkün olduğunca çabuk yıkamaya çalışıyorum. Fakat benim kaya topu günlerimde benim için ara sıra yüzümü ekstra bir veya iki kez yıkamam daha iyiydi.

4. Ellerinizi meşgul edin

Kürklü oyuncakları severim. Onları evimin heryerinde buluyorum ve TV izlerken hep elimde bir tane var.

Her şey farklı (Süsler, düşünme macunu, stres topları, spagetti topları, kinetik kumlar vs.) ve büyülü. Mobil oyunlar da harika ve endişe ile de yardımcı olabilirler!

Kötü günlerde bir çift eldiven koydum. Aynı zamanda onları meşgul etmek ve onlara iyi bir şeyler yapmak için ellerimi nemlendiriyorum. Ve nemlendirici eldivenler aldım, bu yüzden de TV izlerken giyebilirim.

5. Kendine Kind

Ve belki de en önemlisi, gerilemeleriniz olduğunda nazik ve nazik davranın.

Her seferinde vagondan düşmeye devam ediyorum. Bununla baş etmenin bir faydası yok. Yüzünüzü yıkayın, çalkalayın ve ilerlemeye devam edin.

Bunları fark etmeye başladıktan sonra, bu şeyler daha az almam ve cildimin daha iyi hale gelmesini sağladığımda daha kolay ve kolaylaştı. Bunu yapabilirsin!

Kocanla (ya da diğer sevdikleriyle) cilt toplamanınla ilgili konuşmak istemediğini söylediğinde nasıl hissettiğini biliyorum … Sonradan göz teması kurmak istediğim o kadar kötüydü ki. Ya da almak için gece yatmadan önce beklemeye çalıştım. Utanmış ve utanmış hissettim.

Ama eninde sonunda onunla konuştum ve onunla onunla konuştum, nasıl hissettim ve bunun takıntı gibi olduğunu düşünüyorum.

Durdurmamda gerçekten önemli bir rol oynamıştır. Bu konuda çok anlayışlıydı ve onun benim için bir konu olduğunu anlamış olduğunu daha iyi hissettirdi.

Dolayısıyla yardım etmem için bir plan yaptık … benim durumumda, duş almadan önce aynada geceleri seçerdik. Her gece temelde tuvalete gitti. Daha sonra, zayıf aldığım zamanı kaçırmamdan emin olmak için duşta bulunana kadar bekledi.

Bir seferinde bir duş aldığımda dürtü almak zorundaydı. Belki de zaten temiz ve yatağa hazır olduğum için mi? Ancak … gerçekten yardımcı oldu. Beni sorumlu tutmak için benimkisi oldu!

Dışarı çıkmak, egzersiz yapmak ya da eğlenceli aktiviteler kullanmak, dikkatli bir şekilde cildinize odaklanmamak için dikkat dağıtıcı kullanın. Ve sonra etrafında aynalar tutmak değil! <3 Kendine aşk üzerinde çalışırken ve kendinizi rahatsız edici tuttuğunuzda, seçmek daha az alışkanlık haline gelir.

Merhaba çocuklar, cildimle uğraşmak hakkında çok şey yazıyordum ve sonunda nihayetinde durmamda yardımcı olan şeylerden bazılarını paylaşmak istedim!

Yaptığım ilk şey profesyonel yardım almaktı. Yardım aramam gerçekten zordu ve tam bir yabancıya derimden yırtarak kendimi sakat bıraktığımı söyledim. Ama yaptığımız işime sevindim. 3.5 ay boyunca bilişsel davranış terapisi aldım ve hayatım değişti. Öyleyse, böyleyken çekingen biri seçerseniz, lütfen kötüleşmeden önce yardım alın.

Yaptığım ikinci şey, inositol tozu denilen bu maddeleri içmeye başlamış olmamdı. Duygudurum dengesi, endişe ve cilt toplama gibi şeyleri tetikleyebilecek depresyona yardımcı olan bir B vitamini formudur. Artık dışarıda yaşayamıyorum ve günde 3 kez suda çözülüp içiyorum. Dozu artırmak için yavaşlamaya dikkat edin – bence çok erken çok fazla tüketmenin bazı yan etkileri vardır.

Ayrıca bu çiğneme GABA tabletlerini Whole Foods’ta akut sinirlilik ve stres ile birlikte buldum. Herhangi bir zaman, kendimi bir araya getirme olayına yakındığımı hissediyorum; bunlardan birkaçını çiğniyorum ve sakinleşmeye yardımcı oluyor.

Ayrıca karmaşık B vitaminleri ve ek bir B6 şekli almaya başladım. Gerçekten tüm bu yeni takviyeleri ile büyük bir fark görmeye başlamadan yaklaşık 4-6 hafta sürdü.

Her ne kadar bu şeylerin herkes için geçerli olduğunu garanti edemesem de, benim için çok önemli. Umarım bazı tecrübelerimi paylaşarak başkalarına yardım edebilir ve cilt çekmeyi bırakabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.