25 Ağustos 2017 0

Tıraş Bıçağını Farkına Varmadan Kulanmanın 6 Yolu

Tıraş Bıçağını Farkına Varmadan Kulanmanın 6 Yolu

İpek gibi pürüzsüz bir görünüm veren deri daima hoş karşılanıyor, ancak bıçaklar ustura ile yanmış ve çirkin darbelere maruz kalıyor mu? Çok değil. Şans eseri, haftalık rutinden birkaç uygulamayı kaldırarak çok yaygın olan problem kolayca engellenir. Cildinizi parlak, yumuşak ve pürüzsüz olarak günlerce tutmak için bu altı dermatolog tarafından onaylanan ipucu tutun.

1/7

Yapmayın: Kuru Tıraş

Buna ikinci bir düşünce vermemiş olabilirsiniz, ancak New York dermatolog Doris Day, MD, tıraş ettiğiniz dizinin tıraş için kullandığınız tıraş makinesinin kadar önemli olduğunu açıklıyor. “Duşun sonuna doğru tıraş olmak önemlidir, bu nedenle cildiniz iyi nemlendirilmiş ve yumuşaktır” Ayrıca, sıcak duşlar alırsanız, ısı kazıyıcıyı yumuşatır ve gözenek açar ve ekstra bir tıraş olur.

2/7

Yapmak: Tıraş Kremi İçine Geri Getir

Tıraş kremini düşündüğünüzde başınıza giren ilk düşünce, dedeniz ya da eski bir Barbasol markasıysa, geçmişe bakmanın zamanı geldi. Dermatolog Kenneth Beer, MD, West Palm Beach, MD, tıraş makinesinde yanmanın en yaygın nedenlerinden birinin duşta tıraş jelini atlamaya ya da çok az kullanmasına dikkat çekiyor. “Bu, derideki sürtünmeyi arttırır ve kızarıklık tahrişe neden olur ve oldukça rahatsız edici olabilir.” Sentetikleri asgari seviyede tutarken cilt bakımından önemli olanlara bakın.

3/7

Yapın: Sabun Atlayın

Sabunlar ve vücut yıkayıcıları tıraş bıçak ağzınızı sıkıştıracak ve sıkıcı hale getirecek maddeler içeriyor olabilir, aynı zamanda cildiniz için de rahatsız edici niteliklere sahip olduklarını söylüyor Dr. Day. Tıraş kremi için iyi bir ikinci seçenek olduğunu söyleyerek, “Sabun biterse kremi kullanmayı deneyin” diyor, çünkü her ikisinde de E vitamini gibi yumuşak, yumruk olmayan bir tıraş için ideal deri yumuşatma bileşenleri bulunur.

4/7

Yapmayın: Blade Dükkanı

Beer, tamamen keskin olmayan tıraş makinesini kullanmanın deride çok fazla sürtünme ve düzensizlik oluşturduğunu ve bu da sürükleyerek yanabilecek ve rahatsız edebilecek bir sürtünmeyi yarattığını açıklıyor. “Bunu önlemek için kolay bir yol, tıraş bıçağınızı sıkça değiştirmek ve yüksek kaliteli bıçakları kullanmaktır”. Tıraş bıçağnız donduktan sonra Dr. Beer yeni bir tıraş için önermek istedi.

5/7

Yapın: Tıraş makinenizi sanitize edin

Dr. Beer’e göre, tıraş sırasında başımıza dert kurmamızın bir başka yolu, temizlenmemiş bıçakları kullanarak – ne kadar yeni olursa olsunlar. “Bu, enfeksiyonlara, çok darbe ve püstüllere neden olabilir.” Tıraş makinesini temizleme konusunda takip etmeniz gereken iyi bir kural, her iki veya üç vuruş boyunca sıcak suyla durulamasıdır; bitirdikten sonra iyice temizlemektir Onu kullanıp düzgün bir şekilde (tamamen kurutulmuş ve herhangi bir nemden uzak) saklamaya devam edin.

6/7

Yapın: Satın Almayı Unutmayın

Sesler gibi saçma olduğu halde, mağazada yeni bir tıraş seti satın almak için telefonunuzda bir hatırlatma ayarlamak kötü bir fikir değildir. Dr. Gün, “Tıraş bıçağında sadece bir sıkıcı nokta tıraş olmak, kesmek ve tıraş bıçağını yakmak için gereken tek şey” dedi. Veya, Dolar Tıraş Kulübü veya Harry’nin sizin için olan bütün işi yapan bir abonelik hizmeti düşünün.

 

7/7

Yapmak: Doğru Tedaviye Dayalı

Eğer ustura yanığı veya tahriş ile sonuçlanırsanız, doğru yolu seçtiğinizden emin olun. Beer, tezgah üstü kremlerin genellikle yeterli olduğunu, ancak burnun ne kadar kötü olduğuna bağlı olarak dermatoloğunuzu ziyaret etmeniz gerekebileceğini belirtiyor. “Kötü enfeksiyonlar, doktorunuzdan reçeteli kuvvetli oral antibiyotik gibi daha yoğun tedaviyi gerektirir.”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.