29 Ağustos 2017 0

Vita’nın Cildini Doğal Cilt Bakımı ve Diyette Değiştirme Yöntemiyle Nasıl Temizledi?

Vita’nın Cildini Doğal Cilt Bakımı ve Diyette Değiştirme Yöntemiyle Nasıl Temizledi?

Hey dostlar 🙂

Aşağıda, Vita Lives Free web sitesinin güzel Vita’sına röportaj verilmiştir .

hayat

Bu, doğal olarak ve bütüncül bir şekilde cildini temizleyen, peptitlerle olan kısa röportaj dizisinden biridir ve onlar için ne çalıştığını ve neyi başaramadıklarını bulurlar!

Bunlar iki haftada bir yayınlanır ve doğal olarak cildinizi temizlediyseniz ve Aşk Vitamini’nde yer almak için kendi röportajınızı doldurmak istiyorsanız, o zaman buraya tıklayın !


Akne deneyiminiz neydi? Kaç sene boyunca sahip oldun ve nasıl hissettirdi?

16 yaşından birkaç yıl önceydi, bu yüzden 12 yıl boyunca uğraştım!

Ben gençken, sosyal hayatım deriye tamamen bağlıydı: İyi bir cilt günü geçirirsem arkadaşlarımla dışarı çıkmaktan memnuniyet duyardım. Kötü bir cilt günü geçirirsem, kimseyle yüzleşmek istemiyordum.

Uykular için arkadaşlarına da gitmeyi bıraktım çünkü beni makyajsız görmek istemedim. Cildimle uğraşan tek kişi bendim, bu yüzden de kolaylaşmadı.

21 yaşındayken kocamla tanıştığımda işler çok daha kolaylaştı. Bana çok fazla özgüven verdi ve etrafındaki cildi hakkında kendinden emin olmadım.

Yavaş yavaş kendimi kendime göre sevmeyi öğrendim ve makyaj yapmayı bıraktım, ki bu daha sağlıklı bir cilde doğru büyük bir adımdı.

İşe yaramayan bütünsel iyileşmeden önce ne tür şeyler denedin?

Yüzlerce şey denedim ve o yıllar boyunca ürünler, makyaj ve tedaviler için harcadığım tüm parayla iyi bir araba satın alabileceğimi söylemek abartı olmazdı.

Glikolik asit peelingleri, salisilik asit, akne.org rejimi, antibiyotik kremleri ve bu blog yazıtında listelediğim diğer birçok şeyi denedim .

Çoğu, birkaç hafta çalıştı ve daha sonra cildimi eskisinden çok daha kötü yaptı. Bazıları hemen açık hatalardı.

Genel olarak bakıldığında, cildim her geçen yıl daha susuzlaştı ve sivilciydi, bu yüzden bütün bu ürünler iyiden çok zarar veriyorlardı.

Tamamıyla bir çizgiye çektiğim iki ürün oral antibiyotikler ve Accutane’di. Vücudumu şimdiye kadarken daha fazla karıştırmak istemiyordum zaten.

Aknenin bütünsel olarak tedavi edilebileceğini nasıl keşfettiniz?

Ülkedeki en iyi dermatologa gittim Akne Vulgaris’in olduğunu ve hayatım boyunca olacağını söyledi: Tedavi yoktu. Ayrıca yiyeceklerin cilt üzerinde herhangi bir etkisi olmadığını söyledi.

Tahmin et ben ne yaptým? Gelecek birkaç hafta eve gittim ve delirmiş gibi yedim.

Elbette, cildimde şimdiye kadarki en kötü kopuş vardı ve akne için doktorların kabul etmesini istemediğinden çok daha fazla olduğunu fark ettim.

İnternette bir sürü makale ve blog okumaya başladım: Aşk Vitamini tökezlediğim ilk vitrinlerden biriydi ve cildi temizlemek için yolculuğum boyunca sıkıştım.

Cildinize en büyük farkı yaratan özel şeyler nelerdi? Senin için ne çalıştı?

hayatEn büyük fark, tüm kimyasal ürünleri boşaltmak ve Yağ Temizleme Yöntemine geçmek ve suyun yükselmesiydi. Musluk suyunu kullanmaktan kaçınmak da çok yardımcı oldu.

Makyaj yapmayı bıraktım ve kendimi makyaj yaparken günlerce mineralli makyaj almıştım kesinlikle gerekliydi.

Elbette, eğer diyetimi değiştirmediysek, yukarıdakilerin hepsi bir fark yaratmazdı. Eskiden şeker, pizza, ekmek ve makarna kullanırdım.

Önce şekeri yemeyi bıraktım, sonra beyaz unu ve işlenmiş gıdaları terkettim. Son adımım çoğunlukla derimi temizleyen Paleo yaşam biçimini kucaklıyordu, ancak bir kaç tane daha sağlık sorununa neden oldu.

Diyetimi beyaz pirinç ve patatesleri içerecek şekilde değiştirdim, ancak yine de tahılların (özellikle gluten içeren tahılların), uygunsuz şekilde hazırlanmış baklagillerin, geleneksel pastörize inek sütünün ve aşırı fruktozun (hatta meyveden) cilt sorunları olanlar için sorunlu olduğunu düşünüyorum .

Vücudumuzu doğru gıdalarla beslemediğimiz takdirde en iyi cilt bakımı bile yardımcı olmayacaktır.

Engel var mıydı? Bütün süreç boyunca zor geçen şeyleri mi?

İşe yarayan bir rutin oluşturmak zordu. OCM’yi çalışmaya başlayana kadar üç kez denedim. Öğrenmenin tek yolu deneme yanılma yöntemidir.

Sabır çok önemlidir. Cesareti kırmak ve sizin için uygun bir şans bile vermeden sizin için gerçekten iyi bir şeyler yazmanız kolay. Hatırlıyorum, OCM ile ilk başarısızlığımdan sonra tekrar denemek bir yılımı aldı.

Herkese yağlarımın cildim için işe yaramadığını ve doğal olan herhangi bir şey için alerjim olduğunu söyledikten sonra içimin derinliklerinde ilerlemenin tek yolu olduğunu hissediyordum. Sadece doğru yolu bulmam gerekiyordu.

Özellikle Noel ve Paskalya gibi zamanlarda, sağlıklı beslenme her zaman zordu.

Fakat sonraki günlerde benim üzerimdeki etkiyi görmek en iyi motivasyondu: Benek noktalarından düşük enerjiye ve huysuzluğa kadar her şeyi gördüm. Kız kardeşimin Çölyak Hastalığı olduğunu öğrendiğinde ve Non-Çölyak Gluten Hoşgörüsüzlüğünün eşiğindeydim sonunda glutenden tamamen vazgeçmek için son vuruş oldu.

Tüm engeller açık cilt elde etme şansına kıyasla bir şey değildir. Vucudunuzu gerçekten iyi tanımak, dinlemek ve sabırlı olmak sizi çok uzakta götürecektir.

Cildin temizlendiğinde nasıl hissettin?

Bir mucize gibi geldi. Çok yavaş ve yavaştı, bu yüzden cildim temizlendiğinde fikrine alıştım zaten.

Makyaj olmadan dünyayla yüzleşebilmek ve bilinçsiz hissetmek şaşırtıcıydı.

Bütün gün ağrı ve kaşıntı hissetmemek de çok güzeldi. Gülümseyerek yüzümü daha önce çok sıkı ve rahatsız edici hale getirdim ama artık incinmedi.

Cildim temizlenerek bana daha fazla özgüvvet verildi ve nihayet bir blog ve YouTube kanalı başlatmak için cesareti topladım . Bu hep yapmak istediğim bir şey ama cildim hep beni durduruyordu.

Biliyorum, derinizin herhangi bir şeyden sizi durdurmasına izin vermek doğru değil, ama dünyayla yüzleşmek için kendimi rahat hissetmedim. Biri derim hakkında bir şey söylemiş olsaydı, ölmüş olurdum.

Cildim mükemmel değil, ara sıra sivilceye yakalanıyorum, ancak çoğu zaman sağlıklı oluyor. Yıllarca her gün 20-30 yeni nokta kazandıktan sonra, dönemim boyunca 1 veya 2 gerçekten beni çok fazla rahatsız etmeyin.

Derimizin sağlığı da genel sağlığımız ve duygusal sağlığımızla yakından ilişkilidir. Bunun inanıyorum çünkü hepsi bağırsak sağlığına bağımlı.

Demek cildim düzeldiğinde, her şey aynı anda gelişti. Sindirimim daha iyi, kilo vermiştim, her zamankinden daha güçlü hissettim. Vücut bir sistemdir ve akne kök sebebini düzeltmenin bir yolunu bulursak, vücudumuzdaki diğer birçok şey aynı anda gelişecektir.

Tamamen buna değer!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.