29 Ağustos 2017 0

Yağ Çekme Nedir ve Cildinizi Temizleyebilir mi?

Yağ Çekme Nedir ve Cildinizi Temizleyebilir mi?

Popüler talebe göre, burada! Akne ve yağ çeken makale.

Yani, her şeyden önce … ne halt yağ çekiyor?

Hindistan’ın eski Ayurvedik tıp sisteminde kök salmış popüler bir sağlık uygulaması.

Ağzınızda 20 dakika kadar bir miktar yağ (genellikle rafine edilmemiş susam veya bakire hindistan cevizi yağı) yudumlarken tükürüp diş fırçalayın.

Olması gereken şey, petrolün fiziksel özelliklerinin bakterileri ağzınızda çekip, lavabonun içine atarak çok daha iyi oral sağlık (daha beyaz dişler, daha iyi nefes, daha düşük diş hassasiyeti, daha az plak vb.) Elde etmesidir. ) … Fakat aynı zamanda tüm vücudunuzun sağlığı üzerinde derin etkileri olabileceğini söylüyorlar.

Evet, internette sivilce de dahil olmak üzere ayın bu tarafında herhangi bir şeyi tedavi edeceğini söyledikleri şeylerden bir diğeri var.

Yağ Akan Sivilce Nasıl Alınır?

Bunun cildi nasıl temizlemesi gerekiyor, soruyor musun?

Buna sormanıza haklısınız. Bu düpedüz saçma gelebilir, ben ağzınızda olabilir etrafında şey swishing nasıl hala tam anlamadı bu yazıyı yazana kadar doğru yukarı, geçmişte çekerek yağ denedim rağmen  muhtemelen açık cilt. Nasıl daha iyi oral sağlık ile sonuçlanabileceğini görebiliyordum, ancak bunun ötesinde …?

Yine de, insanların yıllar boyunca, yağ çekmenin onların sağlığı üzerinde çok olumlu bir etkisi olduğu ve onların cildi üzerinde muazzam bir fark oluşturduğuna yemin ettiklerini söyleyen birçok e-posta aldım.

Ama hooooowwww ??

KitchenStewardship.com’tan Katie, daha önce gördüğüm en iyi açıklamalardan birini ve birlikte alabileceğim bir tanesini ortaya koydu .

Akne sıklıkla bağırsak sorunlarına bağlı olabilir. Bağırsak sorunları genellikle bağırsaktaki bakterilerin dengesizliğinden kaynaklanır. Vücudumuzda ve bağırsaklarında, bazıları iyi olan, bazıları kötü olan, trilyonlarca bakteri var; sağlıklı kalabilmek için olumlu bir denge tutmak zorundayız. Aslında bu bakteriyel tango genel sağlığınız ve cildi üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir.

Öyleyse bağırsaktan önce ne geliyor? Ağız. Teorik olarak, yağ çekme, kötü bakterilerin çoğunu ağzından alıp bağırsağınıza göç etmesini önleyebilir ve daha mutlu, sağlıklı bir sonuç doğurabilir.

Akne için Yağ Çıkarma Nasıl Yapılır?

  • Ellerinize biraz rafine edilmemiş susam veya hindistancevizi yağını verin
  • Ağzınıza biraz sokun, onu rahatça döndürebilirsiniz. Belki bir çay kaşığı kadar.
  • 20 dakika boyunca ağzınızda dolaştırın. Yeni başlayanlar 5 dakika içinde başlayabilir, buna alıştıklarında muhtemelen daha uzun sürebilir. İyi bir şey, e-postalarınızı yanıtlarken ya da kahvaltı yaparken ya da duş aldığınızda yağ çekebilmenizdir.
  • Bitirince tükür. Yutmayın! Bu çok önemlidir, aksi halde ağzından çıkardığınız tüm bakterileri yutuyorsun.
  • Dışarı tükürdükten sonra ağzınızda bir miktar su dolaştırıp tükürüp, hemen dişlerinizi fırçalayın.
  • Bunu günde bir ila üç defa yapın

Yağ Çekme ile Kişisel Tecrübem Neydi?

Ben şahsen iki kere yağ çekmeyi denedim. Bir zamanlar şiddetli sivilemlerimden kurtulmaya çalışıyordum ve bir kaç yıl sonra, bir okuyucudan aldığı e-postalardan birini aldıktan sonra cildine ne kadar çok katkıda bulunduğunu söyleyerek.

De söylemekten nefret ediyorum, ama iki kere iki hafta boyunca yaptım ve vazgeçtim. Herkes bunu düşünüyor, fakat popo içinde biraz acı olduğunu düşünmüştüm. Artı, denedim ilk kez, derimi temizlemek için akla gelebilecek herşeyi denemenin tam ortasındaydım ve denemek için oradaki tüm küçük “sağlık hileleri” ile boğulmuş durumdayım … Bir şeylerin gitmesine izin vermek zorundaydım , Ve bu petrol çekiyordu.

Her iki sefer de denediğim kısa sürede bir fark görmedim, ancak bunun sizin için işe yaramayacağını söylemediğini ya da yaptığım gibi sinir bozucu olduğunu düşünürsünüz. Herkes farklıdır.

Hey, eğer ilgileniyorsan, ona bir şeyler ver. Çok risk yoktur ve en azından dişlerinizi daha beyaza çevirir ve daha nefes alır.

Yakın zamanda çalışanımdan yağ çeken bir şeyler duydum. Özellikle susam yağı ile çalıştığınızda, sivilce ve tüm cilt hastalıkları için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Bir aylık yağ çekiminden sonra, hala akıntılarım kaldıklarını itiraf etsem de, aknim tümüyle kaybolmaya başladı. Önümüzdeki günlerde markaların bile ortadan kaybolacağından eminim. -Karth

Bilmeniz Gerekenlerden Başka Bir Şey Var mı?

EVET! Duyduğum kadarıyla, yağ çekmenin başta oldukça güçlü bir detoks reaksiyonu ile sonuçlanabileceği konusunda uyarmalısınız.

Bu, şeylerin iyileşmeden önce kötüleşeceği anlamına gelir … aka. Genel olarak iyi hissetmeyebilir ve her şey düzelmeye başlamadan önce birkaç hafta daha kötüleşir. Detoks reaksiyonları ve “şifa krizi” hakkında daha fazla bilgi için, bu makaleyi okuyun .

Ayrıca, bu yağı  tekniği çekerek oldukça şaşırtıcı bildirmek istedim  ! Ben yoğun detoks dönemi boyunca sıkıştım ve devam edecek … deriler hiç bakmadı ve daha önemlisi, çok iyi hissettim. Ben hala burada ve oradan bir miktar koparıyorum, ama her biri sonuncudan daha az yoğun ve kesinlikle iyileşme sürecinin bir parçası olduğuna inanıyorum. Ayrışmayan cildi açık yumuşak ve parlayan! Sadece sizinle paylaşmak istedim – Allison 🙂

Ayrıca yağ çekme işinin neden gerçek olduğuna ilişkin açıklama doğruysa (yani, kötü bakterilerin çoğunun barsaklarına ulaşmasını engelliyorsa), uygulamayı , bağırsağınıza daha da büyük bir destek vermek için iyi bir probiyotik aşı almakla eşleştirmek isteyebilirsiniz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.