25 Ağustos 2017 1

Yaralanmalardan Kaçınmak İçin Bikini Bölgenizi Tıraş Etmenin Doğru Şekli

Yaralanmalardan Kaçınmak İçin Bikini Bölgenizi Tıraş Etmenin Doğru Şekli

 

Bu yaz havuzda dinlenmek için birkaç yeni mayo almak için en sevdiğin mağazalar arasında dolaştın … … ama şimdi saçlarını orada bakım yapmak gibi zorlu görevleriniz kaldı. Profesyonel bikini mumları tam olarak maliyet açısından etkili değildir, ancak evde tıraş olma sizi tahrişe kapılma potansiyeline sahiptir. Catch-22 nihai güzelliği.

Bikini çizginizi darbelere maruz bırakmadan nasıl tırabileceğinizi merak ettiyseniz şansınız var demektir. Bir sonraki tıraş yumuşak yelken verme konusundaki ipuçları için kurul onaylı dermatolog Dr. Debbie Palmer ile sohbet ettik.

1. Duş’un Sona Erinceye Kadar Bekleyin

Tuvaletinizin yakınında herhangi bir yere gitmeden önce küvete atlayın, şampuanlayın, kondisyon yapın ve vücudunuzu temizleyin. “Duşunuzun sonuna doğru traş edilmesini öneriyorum,” diyor Dr. Palmer. “Bu, cildinizin ve saçlarınızın ıslanmasını sağlar ve bu da daha yakında tıraş olur ve daha az tahrişe neden olur.”

2. Önce renksizleştirin

Bikini bölgesinde o korkunç traş makinesi darbe önlemek için bir başka yol? Önce eksfoliye edin. Dr. Palmer bunun için bir salisilik veya glikolik asit temizleyici kullanmanızı öneriyor. Bu asitlerin her ikisi de ölü cildi parçalayıp cildi üzerinde daha rahat akmanıza izin verir.

3. Tıraş Kremi ile Lather Up

Tekrarlıyoruz, bikini alanınızı tıraş kremi kullanmıyor, kesimlere neden olabilir, diyor Dr. Palmer. Ah! “Güzel, kalın bir tıraş kremi veya jeli kullanın ve alkol ve koku almayın” diyor.

4. Tıraş Tekniğinizi Yükseltme

“Aslında tıraş olduğunuzda, alanı sıkı tutun” diyor Dr. Palmer. “Pürüzsüz bir yüzey oluşturmak istiyorsunuz.” Dr Palmer ayrıca hafif bir elin kullanılmasını önermektedir. “Tıraş makinenizle çok fazla baskı uygulamayın” diyor. Son olarak, dışarıdan yolunuzu çekin ve traş makinenizin keskin olduğundan emin olun; böylece aynı bölgede tekrar tekrar gitmek zorunda kalmazsınız.

5. Bitirdiğinizde Nemlendirici uygulayın

“Sonradan, cildiniz biraz kuru olacak,” diyor Dr. Palmer, böylece nemlendirici üzerinde lekelenir. Enflamasyonu düşürdükleri için Dr. Palmer antioksidanlar kullanmayı düşünebilirsiniz.

6. Hemen sonra Sıkı Kıyafetlerden Kaçının

“Bu rahatsız edici olabilir,” diyor Dr. Palmer. Bunu en rahat terlemelerinizde dolaşmak için kullandığınız bahaneyi düşünün (elbette Netflix’te favori şovunuzu izleyin).

7. Tıraş makinenizi koruyun

Tıraşlar arasında, bıçağı silin ve ustura yerini kuru bir yerde saklayın. “Tıraş bıçağınızı ıslak bir yerde bırakmak bakteri üremesine neden olabilir ve folikülit (kıl folikülünün enfekte olması) sonucunu doğurabilir” diyor Dr. Palmer. Unutmayın: tıraş bıçağınız ne kadar keskindir, cildiniz üzerinde kayma o kadar kolay olur. Tek kullanılıp bıçaklı tıraş bıçağını veya tek kullanımlık bıçakları olan bir tıraş makinesini kullanıyorsanız, onları en iyi sonuç için her üç veya beş tıraşla değiştirin, diyor Dr. Palmer.

One Reply to “Yaralanmalardan Kaçınmak İçin Bikini Bölgenizi Tıraş Etmenin Doğru Şekli”

  • Derya dedi ki:

    Bikini bölgemde her traş sonrası kanamameydana geliyordu. Önerileriniz sayesinde artık korkulu rüyam olmaktan çıktı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.