25 Ağustos 2017 0

Yaşlanma Karşıtı Serumlar, Kremler ve Retinol Tedavileri: Fark Nedir?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar, Kremler ve Retinol Tedavileri: Fark Nedir?

 

Üniversiteden sonra doğum günü mum sayısını artırdıkça, muhtemelen sağlığınızdaki değişiklikleri fark etmeye başladınız demektir. Mutlu saatlerde çok fazla kokteyl içtikten sonra ertesi gün sabah saat 9’da buluşmanız için bir miktar hindistan cevizi suyu ve bir fincan kahve almanız gerekir. Veya, kasabadaki herkesin Instagram-ing yaptığı yeni sıcak yoga dersini denedikten sonra, aniden yabancı olan yerlerden bıkmış oluyorsunuz.

Yaşla birlikte bilgelik gelir, aynı zamanda sağlığımız ve ömrümüzün sorumluluğu. Ancak dikkatli olmak, vitamin alarak, sağlıklı bir kilo vermek ve iyi bir gece uykusu elde etmek kadar uzanır. Bu cildimizi de kapsıyor. Dermatologunuz size günlük bir güneş kremi geliştirmesi gerektiğini hatırlatmış olsa da, kırışıklık serumları, kremler, tonikler ve benzeri diğer yaşlanma karşıtı süper starları da tavsiye edebilir. Ancak, kendinizi favori güzellik web sitenizin sanal raflarına göz gezdirirken bulursanız, sayısız anti-aging (yaşlanma karşıtı) ürünlerden yola çıkmanız ve cildinizin ihtiyaç duyduğu şey için doğru eşleşmeyi bulmanızın kafa karıştırıcı olabileceğini bilirsiniz.

Aramanıza devam etmek için başka bir sekme açmak yerine, bunu yaşlanmayı önleyen her şeye kılavuzunuz olarak düşünün. Artık tahmin et işi değil, sadece sonuç!

Ne için Serum Kullanılır?

Şırıngadan bireysel paketlere kadar her türlü konteynırda bulunan yüz serumları aktif bileşenlerin konsantrasyonundan dolayı en etkili anti-aging ürünlerden biri olarak kabul edilir. Bazen bir “güçlendirici” olarak adlandırılan serumlar spesifik bir cilt endişesini hedef alır. Dermatolog Dr. Janet Prystowsky, “Serumlardaki konsantrasyonların nemlendirici ile seyreltilmediğinden kremlerden daha hızlı ve daha kolay nüfuz etmesi amaçlanmıştır”. Örneğin, vitamin C gibi bileşenlere sahip serumlar, Sadece birkaç hafta kullandıktan sonra pürüzsüz, daha genç bir görünüm kazandı. “Parlak bir serumun kahverengi lekeler için nokta muamelesi olarak kullanılması, tüm yüzünüzde parlak bir nemlendirici kullanmaktan daha iyi sonuç verebilir” diye ekliyor.

Nasıl kullanılır?

Dermatolog Dr. Tsippora Shainhouse, M.D., FAAD, cildinizin bakımında her zaman bir serumun her şeyden önce gelmesi gerektiğini söylüyor. Bunu uyguladıktan sonra, üstüne başka bir şey eklemek için gözeneklerinize tamamen sızmasına izin vermek önemlidir. Dr. Prystowsky, bu adımdan sonra serumda bulunan aktif maddeleri kilitlemek için bir nemlendirici uyguladığını belirtti.

Kullanmaya Başlama Zamanı: Cildinizi en iyi bilen kendi dermatologunuzla sohbet etmek en iyisi olsa da, Mount Sinai Hastanesi’nde dermatolog ve kozmetik ve klinik araştırmalar direktörü Joshua Zeichner, MD, hücre döngüsünün yavaşlamaya başladığını ve antioksidan savunmalarınızın azalmaya başladığını açıklıyor 30’lu yaşlarsın. Bu süre zarfında günlük olarak C vitamini ve E vitamini bulunan bir serum seçmelisiniz. “Yangın söndürücüler gibidirler ve UV ile oluşturulan serbest radikallerin sebep olduğu iltihapları söndürdüler” diyor.

Yaşlanma Karşıtı Kremler Nelerdir?

“Krem”, tipik nemlendiricilerinizden gündüz ve gece kremlerine, “krema” nın Amerikan versiyonuna kadar her çeşit ürünü kapsayan tüm terimleri kapsar. Bu losyonlara benzer çeşitlerin çoğunda hidratasyon, besin maddeleri ve güneş karışımı bulunur koruma. Dr. Prystowsky, “Anti-aging kremler, ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatan önemli bileşenlere sahip nemlendiricilerdir. Bazı yaşlanma karşıtı kremlerin cildi daha da aydınlatması amaçlanır “diye belirtiyor. İçeriğine bağlı olarak cildinizi aşırı derecede kurutabilir veya fazla pul pul dökebilen bir serumdan farklı olarak, krem ​​daha naziktir ve sabah ve akşam uygulanabilir.

Yaşa bakılmaksızın cildinize faydalı başka bir krem ​​kalitesi de genellikle formüle dahil edilen SPF korumasıdır. Gözlemlediğiniz diğer anti-aging taktiklerinden daha fazlası, gözeneklerinizin güneş ışığından uzak tutulması, uzun vadede daha etkilidir.

Nasıl kullanılır?

Cilt türünüzle uyumlu anti-aging krem ​​veya nemlendirici bulma konusunda dikkatli olun. Sivilceye yatkın olmanız durumunda ekstra yağ ilave etmediğinizi iki kez kontrol etmelisiniz. Ayrıca, zaten kurutulmuş cilt ile mücadele ediyorsanız, kurutma maddesi içeren ürünlerden kaçının. Doğru çeşitliliği bulmakta zorluk çekiyorsanız dermatologunuzla konuşın.

Kullanmaya başlama zamanı: Şimdi! Shainhouse’ın dediği gibi, ne kadar yaşlı olursanız olun, güneş kremi ile nemlendirici reçetenizin bir parçası olmalı. Ne kadar erken başarsanız, sonuçlarınız o kadar iyi olur.

Eminence Organics Domates Gündüz Kremi SPF 16

Göz Kremi Nedir?

Kırmızı gözlüyken uçak daima kendine bakıyor mu? Muhtemelen kendinizi tanıyabilmek için çifte almanız gerekiyordu, karanlık sarkık çantalar tehlikeli bir şekilde elmacık kemiklerinize asılıydı. Pigmentasyonun seviyesi etnisite ve genetiklerinize bağlı olarak değişecek olsa da (gözlerinizin etrafındaki cilt yaşlanma belirtileri gösteren ilk kişiler arasındadır). Çoğu dermatologun gözlerinize özel bir krem ​​kullanmanızı öneren nedendir.

Dr. Prystowsky, “Yüzünüzün göz bölgesini çevreleyen cilt, biraz daha incedir ve yüzün geri kalanından daha hassas” diyor. Ancak anti-aging krem ​​ve bir de göz kremi formüllerine gelince? En büyük farkın içeriğinde değil, konsantrasyonda olduğunu açıklıyor. Kirpiklerinizin altında biraz daha TLC’ye ihtiyacınız olduğundan göz altı kremlerinde daha yüksek miktarda aktif madde görürsünüz. Dr. Zeichner, çoğu göz altı kremlerinin, bu hassas bölgede bir rahatsızlık yaratan kokuların da geçersiz olacağını ekliyor.

Nasıl kullanılır?

Yaşlanma öncesi serumunuzu uyguladıktan sonra ilk katın kurumasına izin verin. Ardından, parmak parmak ucu size hemen yakın göz bebeğinizin boyu kadar ekleyin. Bunları gözünüze bulamamaya özen gösterin, ancak hafifçe ve içeriye doğru masaj yapın, böylece cilde karşı koymazsınız.

Ne zaman kullanılır?

Gözlerinize biraz sevgi vaat etmek için kötü bir zaman olmamasına rağmen Dr. Shainhouse, 30’larınızı vurduğunuzda hangi göz kreminin sizin için en iyi olduğunun araştırılması için iyi bir zaman olduğunu söylüyor.

Retinoid Ürünler Nelerdir?

Muhtemelen “retinoid” terimini duymuşsunuzdur, ancak bu modaya uygun kelimenin gerçekte ne anlama geldiğini bilemeyebilirsiniz. Tanımı gereği, bir retinoid, A vitamini ile türetilmiş veya kimyasal olarak ilişkili olan ve birçok yönden cilde yarar sağlayan bileşik gruptur Dr. Zeichner belirtmektedir. Bu bileşen, retinol, retinal veya retinoik asit gibi ürünlerinizin etiketlerinde görürsünüz. Bunların hepsi, serbest radikalleri nötralize etmek ve cildinizin birinci tabakasını pul pul dökmek, ince çizgiler, kırışıklıklar, buruşukluklar, sivilceler ve diğer lekeleri yok etmek için tasarlanmıştır. Birçok yaşlanma önleyici serumda ve düşük konsantrasyonda bulunan kremlerde yıldız bileşeni olarak retinoid bulacaksınız, ancak reçete dayanımlı retinoid kremleri ve serumlarında en az% 0.5 ila% 1’lik bir oran olacaktır.

Nasıl kullanılır?

Bu ürün cildinizin kurumasına ve bazen kırmızıya dönüşebilmesine neden olduğundan, retinoid rejimine başlamadan önce dermatologunuzla konuşmanız daha iyi olur Dr. Zeichner açıklar. Retinoid ürününüzü genellikle nemlendiriciyle eşleştirebilirsiniz, ancak bunların da uyumlu olduğundan emin olmak istersiniz. Daha detaylı bir talimat için, retinolün nasıl uygulanacağı hakkında bir video bulunmaktadır.

Ne zaman kullanılır?

Büyük 4-0’lık bir seviyeye çıkmak üzereyken, kendinizi retinoid ailesine hoşgeldiniz deyin. “40’lı yıllarınızda, önceki güneşe maruz kalma, cildin temelini zayıflatan kolajen hasarına yol açar. Dr. Zeichner, kollajenin uyarılmasına yardımcı olmak, cildi güçlendirmek ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirgemek için akşamları topikal bir retinoid kullandığınızdan emin olun “dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.