29 Ağustos 2017 0

Yaz boyunca Kaçınacak Kozmetik İşlemler (ve Nedenleri)

Yaz boyunca Kaçınacak Kozmetik İşlemler (ve Nedenleri)

Daha uzun günler, dışarıda geçirilen daha uzun süre anlamına gelir. Ve dermatologlara göre, bu bizim sosyal takvimimiz için bir muamele gibi geliyor, cildimiz için fazla değil.

Cildimiz yılın en sıcak aylarında daha hassas ve hasara duyarlı olduğundan, güzellik rejimlerimizi  buna göre ayarlamak önemlidir . Ve sadece daha sık pul pul dökmek veya daha sık güneş kremi uygulamak anlamına gelmez. Uzmanlara göre, güneş kusurları, kuruluk ve artan duyarlılık için bizi daha yüksek bir riske sokan bazı kozmetik işlemler ve tedavilerden de uzak durmamız gerekiyor. Dermatologların bedeninizin en büyük organını (cildiniz!) Korumak için kozmetik tedavileri önerdikleri! – bu yaz güvende.

1. Cilt Yüzey Yenilemesi için Kimyasal Peelingler

İnsanlara kimyasal soyma çeşitli nedenlerden dolayı motive olurlar. Bu teknik cildin yüzünüzdeki, boynunuzdaki veya ellerdeki genel görünümünü iyileştirmek içindir. Buna, akne izlerini en aza indirgemek, yaşlanma belirtilerini azaltmak ve yaş veya güneş lekelerini azaltmak dahildir. O nasıl çalışır? Nasıl ses çıkarsa, cildinize cildinizin ihtiyaçlarına göre dermatologunuz tarafından belirlenmiş bir kimyasal solüsyon uygulanır. Ardından, cildiniz kelimenin tam anlamıyla bir tabaka bırakır ve altında dokunulmamış ve pürüzsüz yepyeni bir tabaka ortaya çıkarır. Kurul onaylı dermatolog  Jeffrey S. Fromowitz (MD, FAAD)  , çoğu kez kabukların yaz boyunca önerilmediğini, ancak düşünebileceğinizden değil.

” Kimyasal bir kabuğun ardından ortaya çıkan sonuçların, cildin yeniden pigmentlenmesini önlemek için güneşten kaçınmaya bağlı olduğunu” belirtiyor. “Yaz aylarında kimyasal peeling yapmak etkinliklerini kısıtlıyor, çünkü cilt düzgün bir şekilde iyileştirme şansına sahip değil” dedi. Dr. Fromowitz, sonradan merak ettiğiniz görünümü elde etmeden önce pahalı ve birkaç tur gerektirebileceğinden, Dr. Daha soğukken, cildinizin iyileşmesine izin vermek için bir haftasonu evinizde kalıp almaya aldırmadığınızda bekleyin.

Editörün Püf Noktası: Daha hafif bir alternatif mi lazım? Aquareveal Saten Parlak Yumuşak Su Sıyırma Yüzü gibi evde su kabuğu deneyin .

2. İstenmeyen Saçlar İçin Lazer Epilasyon

Özellikle bacaklarınızı günlük olarak tıraş etmek zorunda olduğunuzu gördüğünüzde, kot yerine spor kıyafeti giydiğinizden, lazer epilasyon fikri her zamankinden daha çekici gelebilir. Fakat Dr. Fromowitz, çok adımlı prosedürü başlatmak için botları çekene kadar elini kolu tutmanızı söylüyor. Niye ya? Yaz aylarında lazer epilasyon ile ilgili sorun cildinizin normalde olduğundan daha koyu olmasıdır, bronzlaşmazsanız bile cildinizde çiller veya güneş yanıkları olabilir, renk pigmentleri değişebilir. Lazerli epilasyon cildimizdeki melanin pigmentini hedef alan belirli dalga boyları aracılığıyla çalıştığı için cildimiz normal gölgede olmadığında, dermatologunuza yuvarlak ikişerli döndüğünüzde nereden kaldığını görmek zor olabilir.

İlgili Okur:  İsteğe Bağlı Yüz Saçlarından Kurtulmanın 7 Yolu, Karşılaştırıldığında!

3. Hiperpigmentasyon için yoğun pülverizen ışık

Elinize bir bak ya da ayna bakış ve bazı güneş lekeleri dikkat mi? Genellikle güneş ışığına maruz kaldığınızı kanıtlayan bu küçücük kanıtlar, yaşla birlikte çok daha kötüye gitmektedir ve bunları şimdi çıkarmak isteyebilirsiniz, ancak uzmanlar düşene kadar beklemenizi önerir. Dr Tahl Humes, tıbbi direktörü Vitahl Medikal Estetik , yoğun atımlı ışık (IPL veya) tipik koyu lekeler için etkili bir tedavi olduğu halde yeni güneş lekelerini oluşturmak için olasılıkları daha yüksek olduğundan, çoğu profesyonel yaz aylarında bunu teklif etmeyeceğini açıklıyor , Böylece amacı bozguna uğrattı.

İlgili Okunma: Karanlık Noktaları Solutmaya Çalıştığınız En İyi 7 Serum

4. İnce Çizgiler ve Kırışıklıklar için Reçete Edilen Retinoidler

Genç bir cildin devam etmesi için, birçok kişi reçeteli retinoidlere küfür eder, bu da genelde daha güçlüdür ve tezgah üstü versiyonlarından daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olur. Ve her  yıl güzellik rutinlerinin bir parçası olabilirlerse de, pano sertifikalı dermatolog  Jessica Wu  , Anma ve İşçi Bayramı arasında reçeteli retinoidlere kolayca geçmelerini  öneriyor. “Retinoidler, özellikle Rx mukavemeti cildinizi daha kolay yakabilir. Bunun yerine, daha nazik bir tezgah versiyonuna geçin ve yalnızca geceleri kullanın “diyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.