28 Ağustos 2017 0

Yüksek Androjenlerin Neden Olduğu Akne Tedavisi

Yüksek Androjenlerin Neden Olduğu Akne Tedavisi

Yetişkin bir kadın olarak, muhtemelen hormonların sivilce ile ilgisi olduğunu biliyorsundur!

Sonuçta, aknenin ayın belirli zamanlarında acımasız saldırısı kendi akıllarına sahip gibi görünüyor ve yüzünüzün dışına ne yaptığınızın bir önemi yok … bu sadece değişmeyecek!

Şimdi sahip olabileceğiniz birçok farklı hormonal denge var ( daha fazla bilgi için Hormonal Akne Kılavuzumuza bakın) ve neredeyse hepsinin bazı insanlar için sivilce oluşturduğu görülüyor.

Bununla birlikte, tüm bu dengesizliklerin sonucunda, vücudunuzun androjenler (erkek hormonları) DHT olarak adlandırılan testosteronun ekstra güçlü bir formuna dönüştürülmesine yol açar.

DHT, hattın sonunda doğrudan patlamanıza neden olan hormondur.

Altta yatan konu vücudunuzun androjenler (örneğin testosteron veya adrenostenedion) seviyesinin yükselmiş olması durumunda, sorun şu ki DHT’ye potansiyel olarak dönüşebilecek daha büyük androjenler havuzu var.

Dolayısıyla, androjen üretiminizin düşürülmesi ya da en azından DHT dönüşümünü sınırlandırmanız, bu nedenle, sizden ayrılmanıza yardımcı olur.

Akneağımın yüksek Androjenlerce neden olup olmadığını nasıl anlarım?

Olası ipuçlarından bazıları:

  • Yüksek androjenlerle tükürük hormonu testi yaptınız (muhtemelen emin olmanın en iyi yolu!)
  • Periyodunuzdan veya ayın ortasından sonra (örn., Ovulasyon civarında) daha kötüleşirsiniz
  • Aşırı yüz kılları, yağlı cilt, saç dökülmesi ve insülin direnci gibi yüksek androjenlerin diğer karakteristik bulguları var
  • Bir noktada PCOS (polikistik over sendromu) tanısı aldınız.

Ve doğal olarak Açık Cilt Akademisi’ndeki daha yüksek androjen düzeylerine sahip kadınlar için en etkili olanı :

Kan Şekeri Düzeylerini İstikrarlı Tutun

İnsülin salıncakları androjenleri doğrudan serbest bıraktığından androjen düzeylerini kontrol etme söz konusu olduğunda bu muhtemelen en önemli şeydir.

Sağlıklı, doğal, düşük glisemik bir diyet yiyin ve orada üç kareler ve birkaç aperitif yediğinizden emin olun. Çerezleri yanınızda bulundurun, böylece kan şekerinizi dalgalarsa, kazayı önleyebilirsiniz.

Ayrıca kandaki şeker seviyesini korumak için oldukça önemli olan kafeini sınırlamak ve düzenli egzersiz yapmak (sadece kardiyo değil … haftada üç veya dört orta şiddette yoğunluk antrenmanı seshesi olsun).

Mümkün olduğunca Sütten Kaçının

Süt ürünleri, özellikle geleneksel süt ürünleri, IGF-1 adı verilen bir hormondur.

IGF-1, insüline benzer şekilde vücudunuzu androjen üretmeye teşvik eden bir büyüme hormonu. Aynı zamanda cildinizin yağ üretimine katkıda bulunur ve vücudunuzun androjenlerini DHT’ye dönüştürmeye teşvik eder.

Bazı insanlar yoğurt gibi az miktarda organik sütle pek de sıkıntı çekmezler, ancak yine de beni asla tekrar süt kadar bir bardak içmeden yakalayamazsınız.

Saw Palmetto veya DHT Blok

Testere palmetosu androjenlerin DHT’ye dönüşümünü engelleyen doğal bitki türevi bir takviyedir. Bazı insanlar sanki akne ilaç Spironolactone’un nazik, doğal bir versiyonu gibi düşünüyorlar.

DHT Block , fave takvimi Estroblock’u yapan kişilerin bir takviyesidir … iddia edilen şekilde saw palmetto gibidir ancak daha etkili olur. Bunu kendim denemediğim için kanıtlayamam, ancak Akademisyenlerimin birçoğundan başarı elde ettim.

Eğer bir ahbapsanız, palmetto gördüğünüze dikkat edin … olumsuz cinsel etki kaybı gibi olumsuz etkilere neden olabilir. Ancak görünüşe göre kadınlar için yan etkiler yaygın değildir. Doğum kontrolünde veya hamileyseniz bunu kullanmaya dikkat edin.

Drake Impactmint Tea

Spearmint tea, androjen seviyelerini düşürmek için yapılan çalışmalarda gösterilmiştir ve görünüşe göre androjene bağlı sivilceye yardımcı olur … ancak günde iki veya üç bardak tüketmek zorunda kalacaksınız!

Sivilceniz yüksek androjenlerden kaynaklanıyor mu? Sizin için en etkili stratejiler neler oldu? 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.